وزارت اقتصاد حکومت امارت اسلامی، با پخش مکتوبی کار زنان در مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی را متوقف کرده است. عبدالرحمان حبیب، سخن‌گوی وزارت اقتصاد، نیز صحت این مکتوب را به سلام‌وطندار تأیید کرده است.

در این مکتوب که عنوانی مؤسسه‌های غیردولتی نوشته شده، آمده که در این اواخر شکایت‌های جدی مبنی بر رعایت‌نکردن حجاب و دیگر قوانین و مقرره‌های امارت اسلامی از سوی زنان در مؤسسه‌‌های غیردولتی، به ملاحظه رسیده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وزارت اقتصاد در این مکتوب افزوده است که به منظور رفع مسئولیت خود، به تمام مؤسسه‌های غیردولتی داخلی و خارجی هدایت می‌دهد که کار تمام کارمندان زن را تا اطلاع بعدی متوقف کنند.

این وزارت هشدار داده است که در صورت تعلل در اجرای این دستور، جواز مؤسسه‌ی متخلف لغو خواهد شد. این مکتوب ناوقت روز شنبه، ۳ جدی، پخش شده و پای آن دین‌محمد حنیف، سرپرست وزارت اقتصاد امضا کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این در حالی است که امارت اسلامی با روی‌کارآمدن دوباره در بیش‌تر از یک سال گذشته، زنان را از کار در اداره‌های دولتی هم محروم کرده‌ است. این حکومت به تازگی تحصیل دانش‌جویان دختر در دانش‌گاه‌های کشور را نیز، تا اطلاع بعدی تعلیق کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: