مسئولان و کارمندان شماری از رسانه‌های خصوصی در سمنگان، می‌گویند که در جریان دو سال گذشته با مشکلات اقتصادی بسیاری روبه‌رو شده‌ اند و اگر این مسئله ادامه یابد، فعالیت این رسانه‌ها متوقف خواهد شد.

احمدجاوید افغان، صاحب امتیاز رسانه‌ی دیداری «شبنم» در سمنگان، به سلام‌وطندار می‌گوید که پس از فروپاشی نظام پیشین، وضعیت اقتصادی رسانه‌ها در این ولایت با رکود روبه‌رو شده است و حتا یک رسانه‌ی شنیداری و یک رسانه‌ی دیداری به دلیل مشکلات اقتصادی و نبود امکانت از فعالیت بازمانده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

آقای افغان، می‌افزاید: «حمایت‌هایی که از رسانه‌ها پیش از این صورت می‌گرفت، حالا نیست یا بسیار کم است که تکافوکننده‌ی به اصطلاح وضعیت مالی رسانه‌ها نیست. مشکلات در کل وجود دارد، هر گاه مشکلات به همین منوال ادامه داشته باشد، مطمیناً که فعالیت‌های ما هم شاید روزی متوقف شود و بسیار رسانه‌های دیگر هم‌چنان.»

شباهت شهید، خبرنگار رادیو «رستم» در سمنگان، نیز می‌گوید که پس از تحولات سیاسی در کشور، فعالیت یک رسانه‌ی دیداری و یک رسانه‌ی شنیداری آنان متوقف شده و اکنون تنها یک رادیو در سمنگان فعال است.

او می‌افزاید: «قبلاً ما این جا سه رسانه داشتیم که یکی تلویزیون رستم، رادیو رستم و رادیو حقیقت بود. بعد از این که تحولات صورت گرفت، به دلیل نبود امکانات و بودجه ما نتوانستیم که هر سه رسانه را فعال نگاه کنیم و یک رادیو و تلویزیون ما فعلاً خاموش است. فقط ما با یک رادیو رستم نشرات داریم.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

با این حال، مسئولان ریاست اطلاعات‌وفرهنگ سمنگان اما از وضعیت خوب رسانه‌ها در این ولایت سخن می‌زنند و می‌گویند که فعالیت شماری از رسانه‌های خصوصی در زمان حکومت پیشین متوقف شده بود و آنان تلاش می‌کنند تا این رسانه‌ها دوباره فعال شوند.

بر اساس آمار ریاست اطلاعات‌وفرهنگ سمنگان، در این ولایت شش رسانه‌ی شنیداری و دیداری وجود داشت که از این میان سه رسانه‌ی شنیداری و دیداری به دلیل مشکلات مالی در زمان حکومت پیشین از فعالیت بازماندند و یک رسانه‌ی دیداری و دو رسانه‌ی شنیداری دیگر تا کنون فعال اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: