مسئولان رادیوی خصوصی «صدای پکتیا/پکتیا غږ» در شهر گردیز، مرکز پکتیا می‌گویند که نشرات این رادیوی محلی پس از ۱۷ سال فعالیت، امروز به‌دلیل مشکلات اقتصادی متوقف شد.

ذبیح‌الله ایوبی، مسئول رادیو صدای پکتیا، به سلام‌وطندار می‌گوید که به‌دلیل مشکلات اقتصادی دیگر نمی‌توانند نشرات این رسانه را به پیش ببرند.

آقای ایوبی می‌افزاید که این رادیوی خصوصی از حدود ۱۷ سال به این‌سو از شهر گردیز روی موج ۹۹ اف‌اِم نشرات داشت و در کنار آن، دو رسانۀ چاپی وابسته به این رادیو هم فعالیت داشتند که هم‌اکنون فعالیت آن‌ها نیز ‌به‌دلیل مشکلات اقتصادی متوقف شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئول رادیو صدای پکتیا می‌گوید: «مشکلات اقتصادی رادیوی خود را چندین بار با نهادهای رسانه‌یی شریک کردیم؛ اما متأسفانه هیچ‌ نهادی با ما هم‌کاری نکرد.»

از سویی هم، خالق‌یار احمدزی، رئیس اطلاعات و فرهنگ پکتیا، به سلام‌وطندار می‌گوید که رادیو صدای پکتیا به‌دلیل مشکلات اقتصادی نشراتش را متوقف کرده است و آنان تلاش می‌کنند که مشکلات اقتصادی این رادیو را حل کنند تا این رسانه دوباره به فعالیتش آغاز کند.

هم‌اکنون در کنار رادیوی ملی در پکتیا، پنج رادیوی خصوصی نیز در این ولایت فعالیت دارند. پیش از این رادیو «روان»، رادیو «ایمان غږ» و رادیو «اوښتون»، از رادیوهایی بوده‌ که به‌دلیل مشکلات مالی فعالیت‌های‌شان را متوقف کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی و سقوط دولت پیشین، در شماری از ولایت‌ها تعدادی از رسانه‌ها به‌دلیل مشکلات اقتصادی و وضع محدودیت‌های تازه از سوی امارت اسلامی، ناگزیر شده‌اند نشرات‌شان را متوقف کنند.

هم‌زمان با این و براساس گزارش‌ها، با متوقف‌شدن نشرات رسانه‌های محلی در شماری از ولایت‌های کشور، شمار بسیاری از خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ها وظیفه‌های‌شان را از دست داده و برای ادامۀ زنده‌گی به کارهای دیگر روآورده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: