کیهان محمدزی، مدیرمسئول رادیوی خصوصی «خیبر نوښت»، به سلام‌وطندار می‌گوید که این رادیو از حدود ۱۰ سال به اینسو در ولایت لغمان و مناطق اطراف آن روی موج ۹۴.۵ اف‌ام نشرات داشت و ۲۲ کارمند به‌شمول چهار کارمند زن، برنامه‌های این رادیو را به پیش می‌بردند.

مدیرمسئول این رادیوی خصوصی می‌افزاید که پس از سقوط نظام پیشین، با مشکلات مالی روبه‌رو شدند و به‌دلیل نبود منابع مالی که با آن مصارف روزانۀ رادیو و حقوق کارمندان‌شان را پرداخت می‌کردند، ناگزیر شدند نشرات این رادیو را متوقف کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ آقای محمدزی، شماری از کارمندان‌ این رادیو اکنون به‌دلیل نبود فرصت‌های کاری دیگر، بی‌کار و با مشکلات بسیاری روبه‌رو اند.

در همین حال، یوسف ظریفی، مسئول کمیتۀ مصونیت خبرنگاران در حوزۀ شرق کشور، به سلام‌وطندار می‌گوید که پس از سقوط نظام پیشین فعالیت ۶ رادیوی محلی در این حوزه به‌دلیل نبود امکانات مالی متوقف شده است. او می‌افزاید رسانه‌هایی که هنوز هم در این حوزه فعالیت می‌کنند، با مشکلات بسیار مالی روبه‌رو اند.

با این حال، ظریفی می‌گوید که آنان برای فراهم‌کردن امکانات مالی با برخی از نهادها گفت‌وگو کرده‌اند، اما می‌افزاید که امیدواری زیاد به آن نیست. او نگران است که اگر وضعیت همین‌گونه ادامه یابد، فعالیت شماری از رسانه‌های دیگر نیز متوقف خواهد شد.

هم‌اکنون در لغمان به‌شمول رادیوی ملی، شش رادیوی محلی فعال‌اند که در کنار این ولایت، در شماری از مناطق و ولایت‌های هم‌جوار آن نیز نشرات دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

اکنون بیش از هر زمان دیگری رسانه‌های کشور با مشکلات مالی روبه‌رو اند. با متوقف‌شدن فعالیت شماری از رسانه‌ها، صدها خبرنگار و کارمند رسانه‌یی بی‌کار شده‌ و با مشکلات بسیار اقتصادی دست‌وگریبان‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: