در ادامه‌ی توقف فعالیت رسانه‌ها به دلیل تحولات به‌میان‌آمده در کشور، به تازگی دو رسانه‌ی خصوصی که شامل تلویزیون «ترقی» در هرات و رادیو «نهاد» در بلخ می‌شود، به دلیل مشکلات اقتصادی فعالیت خود را متوقف کرده اند. از این میان، تلویزیون ترقی که روز گذشته توقف فعالیتش همگانی شد، مقداری معاش کارمندان خود را نیز پرداخته نکرده است.

زلمی عزیز، خبرنگار و مدیر بخش تولید تلویزیون ترقی، با تأیید توقف فعالیت این رسانه، به سلام‌وطندار می‌گوید: «متأسفانه اخیراً دفتر دچار ورشکستگی شد و بسته شد. بحثی که دامن‌گیر کارمندان است، معاشات پرداخت‌نشده‌ی آن‌ها است، از خودم دو ماه امتیازم مانده است. موضوع را با نهادهای حامی در میان گذاشته‌ایم، متأسفانه هنوز هیچ‌ کدام کاری نکرده‌ اند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

همین گونه، هفته‌ی گذشته رادیو «نهاد» در بلخ، به دلیل مشکلات اقتصادی فعالیت خود را متوقف کرد. گفته می‌شود که با توقف فعالیت این رسانه کم‌ازکم ۲۵ کارمند آن به شمول هفت زن، بی‌کار شده‌ اند.

محمدباقر، خبرنگار این رادیو، می‌گوید که با توقف فعالیت رادیویی که او در آن کار می‌کرد، بی‌کار و با مشکلات اقتصادی روبه‌رو شده است. او می‌افزاید: «فعلاً بی‌کارم و در تلاش این هستم که یک کار مناسب پیدا کنم تا از طریق آن مشکلات اقتصادی که اکنون با آن روبه‌رو هستم را رفع کنم.»

در همین حال، مسئولان در وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، تأیید می‌کنند که در این اواخر برخی رسانه‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی فعالیت خود را متوقف کرده اند.

حیات‌الله مهاجر فراهی، معین امور نشراتی وزارت اطلاعات‌و‌فرهنگ، به سلام‌وطندار هرچند آمار دقیق از رسانه‌هایی که اخیراً فعالیت شان متوقف شده است، ارائه نمی‌کند؛ اما تأکید می‌کند که هم‌زمان با توقف فعالیت برخی رسانه‌ها، شماری از رسانه‌های تازه‌ی دیگر جواز فعالیت گرفته‌ اند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «برخی رسانه‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی فعالیت خود را متوقف می‌کنند و همین گونه برخی دیگر از رسانه‌ها تازه به فعالیت آغاز می‌کنند؛ قسمی که از آمدن امارت اسلامی تا کنون ۲۰ تا ۲۵ رادیو به فعالیت آغاز کرده است.»

این در حالی‌ است که رسانه‌ها هم‌اکنون در کشور در کنار مشکلات اقتصادی، با مشکلات دست‌رسی به اطلاعات و سانسورهای اجباری نیز روبه‌رو اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: