شماری از پزشکان در تخار هشدار می‌دهند که ابتلای زنان باردار به ویروس کرونا، عواقبی ناگوار در پی دارد و در مواردی سبب سقط جنین می‌شود. به گفتۀ آنان، احتمال معلولیت جنین نیز در اثر ابتلای مادر به کرونا وجود دارد و باید مادران باردار بیش‌تر در برابر این ویروس وقایه شوند.

عبدالاحد واحدی، یک تن از پزشکان متخصص در تخار، می‌گوید که ابتلای زنان باردار به ویروس کرونا، آسیب‌های جبران‌ناپذیر را به جنین وارد می‌کند.

او می‌افزاید: «خانم‌های حامله که در جریان حامله‌گی به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند، یا طفل‌شان معلول به‌ دنیا می‌آید یا سبب تولد پیش از وقت می‌‌شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، انیسه تاشی، یک تن دیگر از پزشکان در تخار، می‌گوید که زنان باردار به‌دلیل کم‌بودن مقاومت بدن، بیش‌تر در معرض ابتلا به گونه‌های بیماری‌ها، به‌ویژه بیماری کووید ۱۹ اند.

او می‌افزاید: «مقاومت مادران حامله پایین می‌آید و زمانی که مقاومت بدن‌شان پایین می‌آید، زمینۀ مبتلاشدن را نسبت به زن‌های غیرحامله زیادتر می‌سازد که دلیل آن حمل بالای ریه‌ها فشار وارد می‌کند و سبب تشدید امراض سیستم تنفسی می‌شود. هم‌چنان ویروس کرونا ریه‌ها را در مادران حامله آسیب می‌زند.»

در همین حال، مروه، یک تن از زنانی‌ست که با مبتلاشدن به کرونا، کودکش سقط شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌گوید: «وضعیت من زیاد وخیم شد و خوب نشدم. در نهایت به شفاخانۀ کووید ۱۹ آمدم و دو هفته بستری شدم و بعد از آن وضعیت صحی من اندک نرمال شد؛ اما من طفلم را از دست دادم.»

با آن‌که بیش از دو سال از هجوم کرونا در جهان می‌گذرد؛ اما تاکنون این ویروس مهار نشده و گونه‌های جهش‌یافتۀ آن هم‌واره موج‌های تازۀ آن را تشکیل داده و تلفات بی‌شماری در پی داشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: