مسئولان شفاخانۀ کووید ۱۹ بدخشان به سلام‌وطندار می‌گویند که پس از تحولات اخیر در کشور و قطع کمک‌های تمویل‌کننده‌گان، فعالیت این شفاخانه تعطیل شده است.

آنان می‌گویند که هم‌اکنون بیماران مبتلا به کرونا در شفاخانۀ ولایتی بدخشان درمان می‌شوند که می‌تواند سبب سرایت این ویروس به دیگر بخش‌های این شفاخانه شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبدالکبیر ابهر، مسئول شفاخانۀ کووید ۱۹ بدخشان، به سلام‌وطندار می‌گوید که هم‌اکنون درمان و مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا در شفاخانۀ ولایتی به‌طور موقت صورت می‌گیرد.

او می‌گوید که با قطع‌شدن کمک‌ها، معاش کارمندان و امکانات برای شفاخانۀ کووید ۱۹ این ولایت فراهم نمی‌شود و به همین دلیل، این شفاخانه تعطیل شده است و بیماران کرونا در شفاخانۀ ولایتی بدخشان درمان می‌شوند.

مسئول شفاخانۀ کووید ۱۹ بدخشان می‌افزاید که اوضاع امنیتی به حالت عادی برگشته و وقت آن رسیده است تا تمویل‌کننده‌گان پشتی‌بانی‌شان را از بخش صحی کشور به‌ویژه بخش کووید ۱۹ از سر گیرند.

از سوی دیگر، عایشه صدیقی، یک تن از پرستاران در بدخشان، نیز از کم‌بود امکانات برای درمان و وقایۀ بیماری کرونا شکایت دارد و نگران گسترش بیش‌تر این ویروس در این ولایت است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

بیماران مبتلا به کرونا در شفاخانۀ ولایتی بدخشان نیز می‌گویند که شفاخانه‌ها با کم‌بود امکانات صحی روبه‌رو اند و خدمات صحی رضایت‌بخش نیست.

با آن‌که پاندامی کرونا و انواع جهش‌یافتۀ آن هنوز هم در حال گسترش است و خطر جدی به شمار می‌رود، اما با تحولات پسین در کشور، امکانات برای رسیده‌گی به این بیماری به حداقل رسیده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: