شماری از معلولان در کابل  می‌گویند که پس از تسلط امارت اسلامی بر افغانستان، معاشات‌شان پرداخت نشده است و با مشکلات جدی اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

پروین، یک تن از معلولان که در اثر انفجار ماین دو پای خود را از دست داده است، می‌گوید هر باری که به وزارت شهدا و معلولان مراجعه می‌کند، پاسخ رد می‌گیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌گوید: «مدت هشت ماه می‌شود  که به وزارت شهدا و معلولان به‌خاطر معاش خود مراجعه می‌کنم، آن‌ها برای ما می‌گویند که شما باید ثبت و راجستر شوید، زمانی که عکس و اسنادهای خود را می‌بریم، می‌گویند تا امر ثانی منتظر بمانید، چرا که بودجه نیست.»

در همین حال، صمد، یکی دیگر از معلولان نیز می‌گوید که خانواده‌اش نان‌آور دیگری ندارد. او از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهد که حقوق و امتیازات آنان را به موقع بپردازد.

با این حال، وزارت شهدا و معلولان دلیل پرداخت‌نشدن معاشات معلولان را جعل در اسناد می‌خواند و می‌گوید که روند تثبیت اسناد افراد دارای معلولیت در حال بررسی‌ست و تاکنون ۹۵ درصد اسناد بررسی شده است.

شاه‌محمد دوست، رئیس دفتر وزارت شهدا و معلولان، تأکید می‌کند در دولت پیشین افرادی که مستحق نبودند با تقلب و جعل، معاش دریافت می‌کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

افراد دارای معلولیت از سال‌ها به این‌سو از پرداخت‌نشدن به موقع حقوق خود شاکی‌اند. اکنون افزایش فقر و بی‌کاری در کشور، افراد دارای معلولیت را بیش‌تر از پیش با چالش روبه‌رو کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: