نصیراحمد رشتیا، رییس اتحادیه‌ی کارخانه‌های ذوب‌ آهن، با نگرانی از تمام‌شدن مواد خام مورد نیاز در تولید پولاد، می‌گوید که بایستی زمینه‌ی استخراج آهن برای صنعت‌کاران در افغانستان فراهم شود.

او، می‌گوید: «مواد خام فولاد در افغانستان به اتمام می‌رسد و امارت اسلامی، باید داغمه‌ها از آهن‌پاره‌های دولتی را به دست‌رس صنعت‌کاران قرار بدهد. باید معادن اولویت‌بندی شود و ما شدید ضرورت داریم که معادن در اختیار ما قرار بگیرد.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

خانجان الکوزی، عضو رهبری اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، می‌گوید که باید به مشکلات تاجران در افغانستان رسیدگی شود. او، از امارت اسلامی می‌خواهد که برای پشتیبانی از تاجران، باید از تولیدات داخلی در نهادهای دولتی استفاده شود.

او، می‌افزاید: «باید به مشکلات تاجران مانند کم‌بود برق و زمین رسیدگی شود. ما از امارت اسلامی می‌خواهیم که برای پشتیبانی از تاجران، باید تولیدات داخلی در نهادهای دولتی استفاده شود.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

نور‌الدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت نیز، می‌گوید که که بحث دست‌رسی صنعت‌کاران به استخراج معادن را در کابینه و کمیسیون اقتصادی مطرح می‌کند. «قرار است که طرحی از سوی کابینه تصویب شود که در آن، تمام وزارت‌خانه‌ها مکلف شده است که در اداره‌های دولتی از تولیدات داخلی استفاده کنند و نیز بحث دست‌رسی صنعت‌کاران به استخراج معادن را در کابینه و کمیسیون اقتصادی مطرح می‌کنم.»

امروز یک کارخانه‌ی ذوب‌ آهن به نام فقیری‌ستیل به ارزش ۱۰ میلیون دالر در کابل گشایش یافت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: