یک منبع معتبر در لوگر که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که طالبان برنامه دارند بر شهر پل‌علم، مرکز این ولایت حملۀ گروهی کرده و این شهر را تصرف کنند. منبع می‌افزاید که به‌دلیل حمله‌های طالبان کمربند امنیتی شهر شکسته و ده‌ها پاسگاه در این ولایت سقوط کرده است.

به گفتۀ منبع، مقام‌های دولتی، رئیسان، اعضای شورای ولایتی، خبرنگاران، تاجران و ده‌ها خانواده به‌دلیل ترس از سقوط پل‌علم، این شهر را ترک کرده‌اند.

شماری از باشنده‌گان لوگر هم می‌گویند که پس از عید فطر درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای امنیتی شدت یافته است و هر شب پاسگاه‌های نیروهای امنیتی به‌دست این گروه سقوط می‌کند. آنان می‌افزایند که پس از ناامن‌شدن شهر پل‌علم و شایعۀ سقوط این شهر، بسیاری از اداره‌های دولتی، نهادهای خیریه و مرکزهای تجاری بسته شده و مردم از ترس به شهر نمی‌آیند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

کامران، باشندۀ لوگر، در این باره به سلام‌وطندار می‌گوید: «وضعیت امنیتی لوگر هر روز خراب‌تر می‌شود، ناامنی آن‌قدر افزایش یافته است که مردم در شهر پل‌علم هدف قرار می‌گیرند و کشته می‌شوند. مرکزهای تجاری و دکان‌ها به‌خاطر ترس از جنگ بسته شده و مردم از خانه‌های‌شان بیرون نمی‌شوند.»ذبیح‌الله، دیگر باشندۀ لوگر، نیز دربارۀ ناامنی‌های این ولایت می‌گوید: «وضعیت امنیتی لوگر مایۀ نگرانی‌ست. شمار زیادی از پاسگاه‌های امنیتی شهر پل‌علم سقوط کرده است. باشنده‌گان لوگر نگران‌اند که این ولایت سقوط کند و داشته‌های عامه از بین برود. نگرانی از سقوط مردم را به شدت نگران کرده است.»

حسیب‌الله استانکزی، رئیس شورای ولایتی لوگر نیز می‌گوید که مسئولان محلی از تأمین امنیت این ولایت عاجز مانده‌اند و اگر حکومت به امنیت این ولایت توجه نکند، فاجعه رخ خواهد داد.

رئیس شورای ولایتی لوگر می‌افزاید: «مخالفان حکومت جنگ را تشدید کرده‌اند. شماری از پاسگاه‌ها به‌دست طالبان افتاده و این موضوع روی روحیۀ مردم تأثیر منفی گذاشته است. افراد زیادی قربانی قتل‌های هدف‌مند شده‌اند. این روی‌دادها به‌دلیل ایجاد ترس در دل مردم رخ داده و متأسفانه مدیریت و رهبری ولایت لوگر ناموفق بوده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

اما شفیق‌الله سحر، فرمانده پولیس تازه‌گماشته‌شدۀ لوگر می‌گوید که نیروهای امنیتی نسبت به گذشته نیرومندتر شده‌اند و می‌توانند در برابر هرگونه حملۀ طالبان مقاومت کنند.

شفیق‌الله سحر می‌گوید: «شایعاتی که دربارۀ امنیت ولایت لوگر پخش شده، تبلیغات دشمن است. شاهراه کابل_گردیز باز است. طالبان گه‌گاهی دزدکی بر شماری از پاسگاه‌های حمله می‌کنند که سبب تلفات غیرنظامیان می‌شود.»

بازار واغجان ولسوالی محمدآغۀ لوگر که حدود ۲ هزار دکان دارد، روز گذشته به‌دلیل درگیری‌ میان نیروهای امنیتی و طالبان بسته شد.

این در حالی‌ست که بازار واغجان ولسوالی محمدآغۀ لوگر که حدود ۲ هزار دکان دارد، روز گذشته به‌دلیل درگیری‌ میان نیروهای امنیتی و طالبان بسته شد و از یک هفته به این‌سو شمار بسیاری از پاسگاه‌های امنیتی در شهر پل‌علم و ولسوالی‌های بره‌کی برک و محمدآغه سقوط کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: