ده‌ها تن از فعالان مدنی و جوانان ولایت پروان حوالی ساعت ۱۰ پیش از چاشت امروز نسبت به آن‌چه مداخلۀ پاکستان در نبردهای پنجشیر می‌دانند، دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.

اعتراض‌کننده‌گان شعارهای ضد مداخلۀ پاکستان را در نبردهای افغانستان با خود حمل می‌کردند. این راهپیمایی معترضان از صحن مسجد عید‌گاه شهر چاریکار به قصد خوانش قطع‌نامه به سوی چهارراه مقام ولایت آغاز شد؛ اما نیروهای طالبان در جادۀ «واترپمپ» شهر چاریکار مانع ادامۀ این حرکت اعتراضی آنان شدند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

نیروهای طالبان در نخست دوربین و وسایل کاری دو تن از خبرنگاران سلام‌وطندار و طلوع‌نیوز را گرفتند و مانع کار آنان شدند. به‌دنبال این روی‌داد، موترها و نیروهای بیش‌تر طالبان به ساحه رسیدند و با شلیک‌های هوایی‌شان معترضان را متفرق کردند.

نیروهای طالبان پس از ۲۰ دقیقه بازجویی از پرویز امین‌زاده، خبرنگار سلام‌وطندار در داخل یک موتر در محوطۀ مسجد عیدگاه و نشان‌دادن مجوز فعالیت از سوی پرویز امین‌زاده، وسایل کاری‌اش را دوباره دادند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال و براساس گفته‌های برخی از معترضان، طالبان برخی از راهپیمایان را باخود برده‌اند. خواستیم دیدگاه مسئولان طالبان در پروان را هم در گزارش داشته باشیم؛ اما موفق نشدیم.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: