شماری از شهروندان از چه‌گونه‌گی ارایۀ خدمات شبکه‌های مخابراتی در کشور، شاکی‌اند. آنان می‌گویند، در حالی که تهدیدهای امنیتی در برابر پایه‌های مخابراتی برطرف شده؛ اما مشکلات مخابراتی همانند گذشته پابرجاست.

شهروندان می‌افزایند که شماری از مرکزهای شهرها و ولسوالی‌ها به گونۀ کامل به شبکه‌های مخابراتی دست‌رسی ندارند؛ در حالی ‌که خدمات مخابراتی شمار دیگری از ولسوالی‌ها به‌طور نیمه‌روز یا چندساعته قطع است. به گفتۀ شهروندان، کیفیت پایین و قطع جریان ارتباطی آنان را با مشکلات بسیاری روبه‌رو کرده است.

محمدصادق، یک تن از شهروندان می‌گوید: «در کنار این‌که وضعیت امنیتی خوب است، در شماری از مناطق ولایت پکتیا شبکه‌های مخابراتی کار نمی‌کند و در مناطقی که کار می‌کند، کیفیت خیلی پایین دارد و اینترنت در مرکز و دیگر مناطق درست کار نمی‌دهد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

یوسف، یک تن دیگر از شهروندان هم می‌گوید: «کیفیت خدمات شبکه‌های مخابراتی پایین است و آن‌گونه که لازم است، خدمات ارایه نمی‌شود. حتی در مناطق مرکزی تماس و اینترنت کار نمی‌دهد.»

احسان، یکی دیگر از شهروندان نیز می‌گوید: «شبکۀ روشن درست کار نمی‌دهد، مسئولان باید صدای ما را بشنوند و کاری کنند.»

شهروندان از مسئولان امارت اسلامی در وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌خواهند که هرچه زودتر مشکلات فراراه شبکه‌‌های مخابراتی در کشور را از بین ببرند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

اما عنایت‌الله الکوزی، سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به سلام‌وطندار می‌گوید که ارایۀ خدمات از سوی شبکه‌های مخابراتی همانند گذشته جریان دارد و اگر مشکلی به‌میان آید، این وزارت آن را رفع می‌کند.

سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌افزاید: «خدمات شبکه‌های مخابراتی به‌طور عادی پیش می‌رود. اگر مشکلی موجود باشد، وزارت مخابرات با هم‌کاری شبکه‌های مخابراتی مشکل را به زودترین فرصت حل می‌کند. فعلاً در کابل و ولایت‌ها وسایلی که سبب اخلال فریکونسی‌ها می‌شد، وجود ندارد.»

این نخستین بار نیست که شهروندان از چه‌گونه‌گی ارایۀ خدمات شبکه‌های مخابراتی انتقاد می‌کنند؛ اما به‌نظر می‌رسد توجه چندانی به آن نمی‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: