شماری از شهروندان کشور که از کابل به ولایت‌ها و برعکس آن رفت‌و‌آمد دارند، از بلندبودن کرایۀ موترهای مسافربری شاکی‌اند. آنان می‌گویند که شرکت‌های ترانسپورتی کرایۀ موترهای مسافربری را افزایش داده‌اند.

این شهروندان در گفت‌وگو با سلام‌وطندار تأکید می‌کنند با آن‌که بهای مواد نفتی (تیل و گاز) کاهش یافته؛ اما در میزان کرایۀ موترهای مسافربری از سوی شرکت‌های ترانسپورتی تغییری نیامده است. آنان از امارت اسلامی می‌خواهند که کرایۀ موترهای مسافربری را کنترل کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، مسئولان برخی از شرکت‌های ترانسپورتی دلیل افزایش کرایۀ ترانسپورت را خرابی راه‌ها، راه‌بندی و ازدحام، گرانی مواد نفتی و پرزه‌جات موترها می‌دانند. آنان تأکید می‌کنند که با کاهش بهای مواد نفتی، ۱۰۰ افغانی از کرایۀ ترانسپورت برای مسافران نیز کم شده است.

هم‌اکنون کرایۀ موترهای مسافربری میان کابل_فاریاب و بدخشان ۹۰۰ افغانی، کابل_تخار و مزارشریف ۷۰۰ افغانی، کابل_جوزجان و سرپل ۸۰۰ افغانی و کابل–جلال‌آباد ۵۰۰ افغانی‌ست.

به گفتۀ مسئولان شرکت‌های ترانسپورتی، بیش‌تر موترهای نوع «۵۸۰» در این مسیرها فعالیت می‌کنند و به‌دلیل خدمات بهتر این موترها، کرایۀ آن نیز بلند است.

از سوی دیگر، مسئولان شرکت‌های ترانسپورتی می‌گویند که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان هیچ نرخ‌نامه‌یی به آنان ارائه نشده است. آنان می‌افزایند که به همین دلیل کرایۀ شرکت‌های ترانسپورتی به ولایت‌های مختلف، متفاوت است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این همه، مسئولان وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی امارت اسلامی می‌گویند که برای کاهش کرایۀ ترانسپورت‌های ولایتی، طرحی را روی‌دست دارند و به‌زودی در اختیار شرکت‌های ترانسپورتی قرار می‌دهند.

گفتنی‌ست که در ماه‌های پسین، کرایۀ موترهای شهری در کابل نیز افزایش یافته و شکایت باشنده‌گان پایتخت را برانگیخته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: