ریاست صحت بدخشان با پخش خبرنامه‌یی از انتشار گستردۀ ویروس کرونا در این ولایت خبر داده و گفته است که براساس آزمایش‌های انجام‌شده، ۸۰ درصد باشنده‌گان این ولایت به کرونا مبتلا هستند.

در خبرنامۀ ریاست صحت بدخشان به باشنده‌گان این ولایت هشدار داده شده و از مردم با تأکید خواسته شده است که توصیه‌های صحی را مراعات کنند. این نهاد از وضعیت موجود نگرانی شدید خود را ابراز کرده است.

در بخشی از خبرنامۀ ریاست صحت بدخشان آمده است: «هم‌وطنان عزیز! آتشی که در کشورهای همسایه نسبت به مرض کرونا موجود بود، اکنون در ولایت بدخشان شعله‌ور شده است. براساس ارقام و نتیجۀ به‌دست‎آمده، بالاتر از ۸۰ درصد مردم بدخشان مبتلا به مرض کرونا می‌باشند. سخت نگرانیم!»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، یک منبع در ریاست صحت بدخشان به سلام‌وطندار می‌گوید که روز گذشته از ۶۰ تن آزمایش کرونا گرفته شده و در وجود تمام افراد نشانه‌های ابتلا به این ویروس مشاهده شده است. به گفتۀ منبع، مردم هنوز هم هشدارهای صحی را جدی نمی‌گیرند و در ولایت دورافتاده و فقیر مانند بدخشان که امکانات صحی هم اندک است، ادامۀ این وضعیت فاجعه‌بار خواهد بود.منبع می‌افزاید که هشدارهای موج نخست و دوم کرونا مردم را بی‌باور کرده است و در مرحلۀ جدید با وجودی که خودشان وضعیت را از نزدیک مشاهده و خطر را درک می‌کنند؛ اما با آن‌هم هنوز توصیه‌های صحی را مراعات نمی‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ریاست صحت بدخشان برای پیش‌گیری از بدترشدن وضعیت صحی در این ولایت و مقابلۀ مؤثر در برابر ویروس جهش‌یافتۀ کرونا، از مردم خواسته است که فاصلۀ اجتماعی را رعایت کنند، در خانه بمانند، ماسک بپوشند و از برگزاری اجتماعات و محفل‌ها خودداری کنند.

در خبرنامۀ ریاست صحت بدخشان از مالکان هوتل‌ها خواسته شده است که مانع برگزاری محفل‌های عروسی‌ در هوتل‌های‌شان شوند و منافع عامه را به منافع فردی‌شان ترجیع بدهند.

ریاست صحت بدخشان از مردم نیز خواسته است که از پرداختن به سفرهای غیرضروری خودداری کنند و از یک ولسوالی به ولسوالی دیگر و به بیرون از ولایت سفر نکنند. این اداره از افراد و نهادهای اطلاع‌رسان هم‌چنان خواسته است که در این وضعیت دشوار در کنار این ریاست بمانند و روند اطلاع‌رسانی به مردم را تقویت بخشند تا از این طریق سلامت مردم حفظ شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: