Asset 1SWN

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ ۳۰ مرگ و ۱۵۶۶ ابتلا در شبانه‌روز گذشته

Coronaaa

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۳۰ بیمار کرونایی در کشور جان‌ باخته‌ و ۱۵۶۶ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند. موارد جدید ابتلا از آزمایش ۵ هزار و ۳۲ بیمار مشکوک به‌دست آمده است. براساس آمارهای رسمی، رقم مبتلایان در شبانه‌روز گذشته، بیش‌ترین رقم از آغاز گسترش کرونا در کشور است.

موارد جدید در ۳۰ ولایت به ثبت رسیده‌اند. در شبانه‌روز گذشته ۱۸۱ بیمار صحت‌یاب شده‌اند. کابل (۴۸۲)، کندهار (۱۵۱) و بلخ (۱۴۴) به ترتیب بیش‌ترین موارد ابتلا را در شبانه‌روز گذشته ثبت کرده‌اند.

بر بنیاد آمارهای وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تا امروز ۴۷۴ هزار و ۱۳۲ تن در سراسر کشور آزمایش داده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از این میان، ۷۳ هزار و ۲۵۶ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۹۷۴ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۷ هزار و ۶۳۰ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند. آمار غیررسمی کرونا در افغانستان، بسیار بیش‌تر از این است.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۷۱ میلیون و ۶۶ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۵۵۷ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۵۳ میلیون و ۲۰۳ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین قربانیان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۶۰۹ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام