ده‌ها تن از بسته‌گان زخمیان نیروهای امنیتی که از پنج‌ روز به این‌سو در ولسوالی اوبۀ هرات در محاصرۀ طالبان‌اند، امروز در برابر ساختمان مقام ولایت دست به تجمع اعتراضی زده‌ و به رسم اعتراض، دروازۀ مقام ولایت را بسته‌اند.

آنان می‌گویند که نزدیکان‌شان در اوبه در برابر طالبان می‌جنگند و اکنون که به کمک نیاز دارند، دولت به کمک آنان نمی‌رود.

معترضان مدعی‌اند دولت تاکنون برای نجات حدود ۵۰ نیروی امنیتی زخمی که در حالت وخیم به‌سر می‌برند، هیچ اقدامی نکرده است. آنان می‌افزایند که آماده‌اند مسلح شوند و جان زخمیان‌شان را نجات دهند. معترضان هشدار می‌دهند که اگر فرزندان‌شان جان دهند، آرام نخواهند نشست.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

فیض‌الدین، از بسته‌گان زخمیان نیروهای امنیتی در هرات می‌گوید: «از تمام کسانی که در رأس قرار دارند، خواهش می‌کنیم که اگر برادرش در جنگ می‌بود، حالا ما را درک می‌کرد. شخصاً برادر خودم ۵ شبانه‌روز می‌شود که آن‌جا نان نخورده است، یک هفته می‌شود فامیل ما نان‌وخون‌شان یکی‌ست. امروز اگر دولت برای ما پاسخ ندهد، یا به طالب می‌پیوندیم، یا  خود را همین‌جا انتحاری می‌کنیم، یا دروازۀ ولایت را می‌شکنیم و هرکاری که از دست ما بیاید می‌کنیم. جان ما از جان زخمی‌ها بهتر نیست. به‌خدا قسم است که دولت این‌ها را فروخته است، هیچ‌کس پاسخ‌گو نیست.»

نذیراحمد، یکی دیگر از بسته‌گان زخمیان نیروهای امنیتی در هرات نیز می‌گوید: «اگر قرار است دولت جوان‌ها را به اوبه به کشتن بدهد، دولت به داخل ولایت در امان نخواهد بود. سروصدای مردم بیش‌تر از این بلند می‌شود و بیش‌تر به دولت خساره وارد می‌کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات به سلام‌وطندار می‌گوید که والی پس از دیدار با نماینده‌گان معترضان، تلاش‌هایش را در هماهنگی با قول‌اردوی ۲۰۷ ظفر برای نجات زخمیان آغاز کرده است.

این در حالی‌ست که براساس گزارش‌های رسیده از ولسوالی اوبه، شمار زخمیان نیروهای امنیتی از ۴۹ تن به ۶۵ تن افزایش یافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: