سازمان صحی جهان اعلام کرده که از آغاز ماه آگست ام‌سال تاکنون، در سراسر افغانستان معاینات کووید ۱۹ و تطبیق واکسن این ویروس کاهش یافته است. این سازمان در توییترش نوشته است ۱.۶ میلیون دوز واکسن ذخیرۀ کووید ۱۹ در صورتی که به‌زودی تطبیق نشود، تاریخ مصرف آن خواهد گذشت.

سازمان صحی جهان گفته است که برای رسیده‌گی به این موضوع، با دیگر هم‌کاران روی افزایش معاینات کووید ۱۹ و کارزار تطبیق واکسن این ویروس در ۱۶ ولایت کار می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این سازمان افزوده است که ۵۰ هزار آزمایش کووید ۱۹ از راه هوا وارد افغانستان شده است تا نیاز آزمایش‌گاه‌ها کامل شود. به ‌گفتۀ سازمان صحی جهان، ۱۵۰ هزار آزمایش دیگر به‌زودی به افغانستان می‌رسد.

سازمان صحی جهان نیز گفته است که آزمایش‌گاه‌های جدید در ولایت‌های نیمروز و کنر افتتاح شده‌اند و کار روی فعال‌سازی آزمایش‌گاه‌های آزمایش ویروس کرونا در ولایت‌های پروان، لغمان و کاپیسا نیز جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

روند آزمایش موارد مشکوک به ویروس کرونا و نیز تطبیق واکسن این ویروس با تسلط امارت اسلامی بر افغانستان، مختل شده است. این در حالی‌ست که سازمان‌های جهانی از فروپاشی سیستم صحی افغانستان هم‌چنان هشدار داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: