ند پرایس، سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی امریکا، در نشستی گفته است که مردم پاکستان از حمله‌های هراس‌افگنانه به‌ شدت آسیب دیده‌ اند و پاکستان حق دارد از خود در برابر تروریزم دفاع کند.

سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی امریکا، این اظهارات را در پاسخ به پرسشی در باره‌ی گفته‌های اخیر مقام‌های پاکستانی در مورد حضور اعضای تحریک طالبان پاکستان در خاک افغانستان، مطرح کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

ند پرایس هم‌چنان از امارت اسلامی خواسته که به تعهدی که داده است، پایبند باشد تا دیگر هرگز از خاک افغانستان به‌ عنوان سکوی پرتاب حمله‌های هراس‌افگنانه بین‌المللی استفاده نشود.

سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی امریکا، تأکید کرده که این تعهد از جمله تعهداتی است که امارت اسلامی تا کنون نتوانسته یا تمایلی به انجام آن نداشته است.

این در حالی است که خواجه محمدآصف، وزیر دفاع پاکستان، گفته که برخلاف توافقی که با امارت اسلامی انجام شده است، از خاک افغانستان در برابر پاکستان استفاده می‌شود. او افزوده که حکومت امارت اسلامی به پاکستان قول داده است که از خاک افغانستان در برابر پاکستان استفاده نخواهد شد.

با این حال، مقام‌های پاکستانی، امارت اسلامی را متهم کرده اند که به اعضای تحریک طالبان پاکستان پناه داده است و آن‌ها، از خاک افغانستان حمله‌هایی را در پاکستان راه‌اندازی می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

شورای امنیت ملی پاکستان نیز، در نشستی گفته است که هیچ کشوری اجازه نخواهد داشت برای هراس‌افگنان، پناه‌گاه و تسهیلات فراهم کند. در بیانیه‌ی نشست شورای امنیت ملی پاکستان، آمده است که پاکستان از همه حقوق خود برای پاسبانی از شهروندان این کشور بهره می‌گیرد.

امارت اسلامی این گفته‌های مقام‌های پاکستانی را بی‌اساس و تحریک‌آمیز خوانده و گفته است که چنین اظهارات و ایجاد بی‌باوری، به نفع هیچ کسی نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: