خواجه محمدآصف، وزیر دفاع پاکستان، گفته که برخلاف توافقی که با امارت اسلامی انجام شده است، از خاک افغانستان در برابر پاکستان استفاده می‌شود.

وزیر دفاع پاکستان، در گفت‌وگو با جیونیوز گفته که حکومت امارت اسلامی به پاکستان قول داده است که از خاک افغانستان در برابر پاکستان استفاده نخواهد شد.

با این حال، مقام‌های پاکستانی، امارت اسلامی را متهم کرده اند که به اعضای تحریک طالبان پاکستان پناه داده است و آن‌ها، از خاک افغانستان حمله‌هایی را در پاکستان راه‌اندازی می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این در حالی است که شورای امنیت ملی پاکستان نیز در نشستی، تأکید کرده است که هیچ کشوری اجازه نخواهد داشت برای هراس‌افگنان، پناه‌گاه و تسهیلات فراهم کند.

در بیانیه‌ی رسمی نشست شورای امنیت ملی پاکستان که به رهبری شهباز شریف، نخست‌وزیر این کشور برگزار شده، آمده است که پاکستان از همه حقوق خود برای پاسبانی از شهروندان پاکستان بهره می‌گیرد.

گفتنی است که پیش از این، رانا ثناءالله، وزیر امور داخله‌ی پاکستان نیز، مدعی شده بود که اعضای تحریک طالبان پاکستان در داخل افغانستان حضور دارند و در صورت نیاز، در برابر آنان عملیات نظامی راه‌اندازی خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وزارت دفاع ملی افغانستان در واکنش به گفته‌های وزیر داخله‌ی پاکستان، یک‌شنبه‌شب، ۱۱ جدی، با پخش اعلامیه‌ای، آن را تحریک‌آمیز و بی‌اساس خوانده و گفته است که تحریک طالبان پاکستان در خاک افغانستان حضور ندارد.

این وزارت، از پاکستان خواسته است که هر گونه نگرانی باید از راه تفاهم حل شود. وزارت دفاع تأکید کرده است که افغانستان بی‌صاحب نیست.

این وزارت نوشته است: «درخواست ما این است که هر گونه نگرانی و مشکلات باید از راه تفاهم حل شود. ‏افغانستان بی‌صاحب نیست، ما مثل همیشه برای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور آماده‌ی دفاع هستیم و در دفاع از کشور عزیز خود از هر کس خوب‌تر تجربه داریم.»

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: