وزارت دفاع ملی، یک‌شنبه‌شب، ۱۱ جدی، با پخش اعلامیه‌ای در تویترش، گفته‌های اخیر رانا ثناءالله، وزیر امور داخله‌ی پاکستان را، در باره‌ی حضور اعضای تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) در افغانستان و به حمله‌ی احتمالی بر آنان در داخل افغانستان، تحریک‌آمیز و بی‌اساس خوانده است.

در اعلامیه‌‌ی وزارت دفاع آمده است: ‏«هم‌چو ادعاها از طرف مقام‌های پاکستانی با آن که مدارک و شواهد وجود مراکز تی‌تی‌پی در داخل پاکستان هست، روابط حسنه بین دو کشور همسایه و برادر را خدشه‌دار می‌سازد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وزارت دفاع افغانستان از پاکستان خواسته است که هر گونه نگرانی باید از راه تفاهم حل شود. این وزارت تأکید کرده است که افغانستان بی‌صاحب نیست.

وزارت دفاع نوشته است: «درخواست ما این است که هر گونه نگرانی و مشکلات باید از راه تفاهم حل شود. ‏افغانستان بی‌صاحب نیست، ما مثل همیشه برای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور آماده‌ی دفاع هستیم و در دفاع از کشور عزیز خود از هر کس خوب‌تر تجربه داریم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این در حالی است که رانا ثناءالله، وزیر امور داخله‌ی پاکستان، به تازگی در گفت‌وگو با اکسپرس تی‌وی، گفته است که بر مبنای قوانین بین‌المللی، این کشور حق دارد و می‌تواند بر پناه‌گاه‌های امن تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) در خاک افغانستان، حمله کند.

او از مقام‌های امارت اسلامی خواسته است که پناه‌گاه‌های امن تحریک طالبان پاکستان در خاک افغانستان را از بین ببرند؛ در غیر این صورت، پاکستان ممکن است هدف‌قراردادن این پناه‌گاه‌ها را بررسی کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: