شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان، از حکومت سرپرست امارت اسلامی خواسته است که بیش‌تر از این، از حکومت پاکستان انتقاد نکرده و به روابط دیرینه‌ی دو کشور صدمه وارد نکند.

روزنامه‌ی اکسپرس تریبون پاکستان، گزارش داده که حکومت شهباز شریف، از امارت اسلامی خواسته است که آشکارا از اسلام‌آباد انتقاد نکند.

براساس گزارش این روزنامه، مقام‌های پاکستانی هم‌چنان گفته اند که امارت اسلامی نباید مانند حکومت‌های پیشین افغانستان، بار ملامتی هر رویدادی را به گردن پاکستان بیندازد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آن‌ها گفته‌ اند که اسلام‌آباد توقع روبه‌روشدن با انتقادهای تند رسمی از مقام‌های بلندپایه‌ی امارت اسلامی را ندارد؛ زیرا پاکستان از پس از بازگشت امارت اسلامی به قدرت، پشتیبانی زیادی از آن کرده است.

از چندی به این سو، مسئله‌ی حمله‌ها‌ی هواپیماهای بی‌سرنشین امریکایی در افغانستان، به ویژه پس از کشته‌شدن رهبر شبکه‌ی القاعده در کابل، تنش‌هایی را میان حکومت امارت اسلامی و پاکستان به وجود آورده ‌است.

محمدیعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع ملی، هفته‌ی گذشته گفت که هواپیماهای بی‌سرنشین امریکایی، از طریق خاک پاکستان وارد افغانستان می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او، از دولت پاکستان خواست که اجازه‌ی استفاده از حریم خود برای حمله بر افغانستان را ندهد.

چند ساعت پس از اظهار محمدیعقوب مجاهد، پاکستان با رد ادعای او، خواستار پایان‌یافتن فعالیت گروه‌های تروریستی در افغانستان، برای حمله بر دیگر کشورها شد.

با این حال، پاکستان از دیر باز به این سو، به عنوان مهم‌ترین پشتیبان امارت اسلامی به شمار می‌رود و برای زمان زیادی، مکان امنی را برای رهبران امارت اسلامی در خاک خود فراهم آورده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: