مقام‌های وزارت دفاع ملی امروز دستاوردها و کارکردهای یک سالۀ این وزارت را با رسانه‌ها شریک کردند. محمدیعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع ملی، در این نشست می‌گوید که هواپیما‌های بی‌سرنشین آمریکایی که وارد حریم هوایی افغانستان می‌شوند، از خاک پاکستان پرواز می‌کنند.

او می‌افزاید که پاکستان باید از این روی‌کرد دست بر دارد. آقای مجاهد تأکید می‌کند: «سیستم رادار ما را آمریکا خراب کرد، اما معلومات ما نشان می‌دهد که این‌ها [هواپیماهای بی‌سرنشین آمریکایی] از خاک پاکستان پرواز می‌کنند و پاکستان به آن‌ها راه می‌دهد. خواست ما از پاکستان این است که از فضای خود علیه ما استفاده نکند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، سرپرست وزارت دفاع ملی می‌گوید که آمریکا اکنون نیز بر حریم هوایی افغانستان تجاوز می‌کند و به‌دلیل این‌که نیروهای آمریکایی در هنگام خروج از افغانستان سیستم رادار در این کشور را از بین برده‌اند، این وزارت نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.

محمدیعقوب مجاهد می‌‌افزاید: «هواپیماهای بی‌سرنشین از آمریکاست و این تجاوز آشکار است که آمریکا بر افغانستان و فضای افغانستان انجام می‌دهد. ما این موضوع را چند بار در نشست‌ها گفته‌ایم؛ اما آنان چشم‌سفیدی می‌کنند. ما این عمل را ناروا دانسته و محکوم می‌کنیم و باری دیگر می‌خواهیم که این کار را نکنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ او، امارت اسلامی دربارۀ چرخ‌بال‌هایی که در هنگام سقوط دولت پیشین توسط نظامیان پیشین به کشورهای تاجیکستان و اوزبیکستان منتقل شده، چند بار با مقام‌های این کشورها در این زمینه گفت‌وگو کرده است، اما آن‌ها گفته‌اند که آمریکا اجازه نمی‌دهد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: