محمدیعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع حکومت سرپرست امارت اسلامی، امروز (جمعه، بیست‌وهشتم اسد) در مراسم تجلیل از یک‌صدوسومین سال‌روز استرداد استقلال افغانستان، می‌گوید که خلاف ارزش‌های اسلامی سفارش‌های کسی را نمی‌پذیرند.

یعقوب مجاهد می‌افزاید: «استقلال و آزادی مهم‌ترین و بزرگ‌ترین نیاز زنده‌گی‌ست و افغان‌ها در طول تاریخ ثابت کرده‌اند که زنده‌گی برده‌گی برای آن‌ها غیرقابل قبول است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سرپرست وزارت دفاع تأکید می‌کند که آمادۀ تعامل با هر کسی است؛ اما خلاف ارزش‌های اسلامی و منافع ملی سفارش‌های کسی را نمی‌پذیرد.

محمدیعقوب مجاهد می‌گوید که «دشمن برای رسیدن به اهداف شوم خود تلاش می‌کند میان ما تفرقه ایجاد کند؛ اما به این اهداف خود نمی‌رسد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «ما ۲۰ سال جنگیدیم تا اشغال را پایان دهیم، بنابر این به هیچ وجه نمی‌توان آن را از دست داد. مشکلات سیاسی و اقتصادی وجود دارد، اما ما نمی‌توانیم دستورات کسی را خلاف ارزش‌های اسلامی بپذیریم، باید منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح داد. ما نمی‌خواهیم زیر سایۀ دیگری زنده‌گی کنیم.»

لازم به یادآوری‌ست که از یک‌صدوسومین سال‌روز استرداد استقلال کشور امروز در مقر وزارت دفاع با شرکت‌ مقام‌های امارت اسلامی تجلیل شد. از این روز در ولایت‌های دیگر نیز تجلیل می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: