Asset 1SWN

تأکید مشاور امنیت ملی آمریکا بر حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان

Salenon

حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی کشور با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا تلفنی صحبت کرده است. دفتر شورای امنیت ملی با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید، در این تماس تلفنی که روز گذشته چهارشنبه، ۵ جوزا/خرداد انجام شد دو طرف در بارۀ ادامۀ همکاری‌های امنیتی و ضد تروریستی بحث کرده‌اند.

در این خبرنامه آمده که آقای سالیوان یک‌بار دیگر بر کمک آمریکا برای توسعه و صلح و حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تأکید کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی‌هم کاخ سفید روز گذشته با نشر خبرنامه‌یی گفته است که در این گفت‌وگوی تلفنی جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا تأکید کرده که ایالات متحده حتی پس از خروج نظامیان خارجی از افغانستان در کنار دولت و مردم این کشور خواهد بود.

بر بنیاد خبرنامۀ کاخ سفید آقای سالیوان با تأکید بر لزوم تقویت همکاری‌های دوجانبه، بر مشاوره نزدیک تعهد کرده و در بارۀ برنامه‌های کمکی آمریکا برای نیروهای امنیتی و دفاعی و مردم افغانستان به آقای محب توضیح داده است.در خبرنامۀ کاخ سفید آمده است که دو طرف در بارۀ اهمیت همکاری دولت‌های افغانستان و آمریکا برای پشتی‌بانی از توافق سیاسی برای پایان‌دادن به جنگ در افغانستان توافق کرده‌اند.

آقای سالیوان گفته است که آمریکا برای دست‌یابی به صلح پایدار و فراگیر در کنار افغانان خواهد ایستاد.

این در حالی‌ست که روند بیرون‌شدن نیروهای خارجی از افغانستان از اول ماه می سال جاری میلادی آغاز شده و تاکنون حدود ۲۰ درصد این نیروها از کشور خارج شده‌اند. قرار است تا یازدهم سپتامبر تمامی نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام