Asset 1SWN

آمریکا در تلاش حفظ نیروها در افغانستان

US Army Ok

آدم اسمیت، رئیس کمیتۀ خدمات تسلیحاتی مجلس نماینده‌گان آمریکا می‌گوید که جو بایدن، رئیس‌جمهور این کشور به دنبال نگه‌داری نیروهای آمریکایی در افغانستان پس مهلت تعیین‌شده در اول ماه می است.

او می‌گوید که بایدن هم‌زمان با این راه‌های رسیدن به توافقی با طالبان برای حفظ یک نیروی ضدتروریستی برای رویارویی با داعش در افغانستان را بررسی می‌کند و در تلاش است تا سربازان آمریکایی را پس از اول ماه می نیز در افغانستان، نگه دارد.

این عضو ارشد مجلس نماینده‌گان آمریکا می‌گوید که بایدن به دنبال بررسی معامله‌یی با طالبان است تا این گروه اجازه حضور یک نیروی ضد هراس‌افگنی واشنگتن را برای مبارزه با گروه‌های هراس‌افگنی چون داعش در افغانستان بدهد.

آقای اسمیت می‌افزاید که او در بارۀ خروج نیروها از افغانستان با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی و لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا صحبت کرده ‌است. این قانون‌گذار می‌گوید که به هیچ صورت نمی‌شود که بیش از ۱۰ هزار سرباز را در ظرف ۶ هفته از افغانستان، بیرون کرد.

از سوی دیگر جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که بحث‌های بایدن در بارۀ چه‌گونه‌گی بیرون‌شدن سربازان آمریکایی از افغانستان با اعضای حکومت‌اش، ادامه دارد و امیدواراند تا تصمیم بایدن در بارۀ افغانستان به زودی روشن شود.

هفتۀ گذشته جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بیرون‌شدن تمامی نظامیان آمریکایی را تا اول ماه می سال جاری میلادی از افغانستان یک کار دشوار عنوان کرد.

او در گفت‌وگویی با شبکۀ خبری ای بی سی گفت که در حال تصمیم‌گیری در این باره است که چه زمانی باید نیروهای باقی‌مانده از افغانستان خارج شوند.

طالبان در واکنش به این سخنان بایدن هشدار دادند که اگر آمریکا به این ضرب الاجل عمل نکند پیامدهایی خواهد داشت.

بر بنیاد توافق‌نامۀ صلح آمریکا با طالبان، این گروه هشدار داده است که اگر آمریکا نیروهای خود را مطابق توافق‌نامه و مهلت تعیین‌شده از افغانستان خارج نکند، حملات خود را به این نیروها از سر خواهد گرفت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام