Asset 1SWN

فرمانده سنتکام: ارتش افغانستان پس از خروج آمریکا نیازمند حمایت است

Mackenzie 1

جنرال فرانک مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده یا «سنتکام» گفته است که نیروهای ارتش افغانستان پس از خروج کامل نیروهای آمریکایی هم‌چنان به پشتی‌بانی نیاز دارند. او گفته که در غیر این صورت، امکان دارد ارتش افغانستان دچار فروپاشی شود.

مکنزی روز گذشته (پنج‌شنبه، دوم ثور/اردیبهشت) به کمیتۀ نیروهای نظامی سنای آمریکا گفت که نگران توانایی نظامیان افغانستان برای حفظ خودشان  پس از بیرون‌شدن نظامیان آمریکایی از این کشور است.

او گفت: «من نگران توانایی نظامیان افغانستان برای دفاع از خودشان پس از این که ما بیرون شویم، هستم. در بارۀ توانایی نیروهای هوایی افغانستان، به ویژه، پس از این که ما حمایت از این نیروها را متوقف سازیم، نگران هستم.»

جنرال مکنزی افزود که او نگران توانایی دولت افغانستان برای حفاظت از سفارت آمریکا در کابل، نیز است.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا هفتۀ گذشته اعلام کرد که روند بیرون‌شدن نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه می آغاز و تا یازدهم سپتامبر تکمیل خواهد شد. ناتو نیز اعلام کرده که سربازان کشورهای عضو این سازمان، هم‌زمان با سربازان آمریکایی از افغانستان بیرون خواهند شد.

محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور پس از آن گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان آماده‌اند در هر شرایطی پس از بیرون‌شدن سربازان خارجی، امنیت کشور را تأمین کنند.

در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ نیروی آمریکایی و بیش از ۱۰ هزار نیروی‌ ناتو در چارچوب مأموریت قاطع در افغانستان حضور دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام