مسئولان اتاق صنایع و معادن افغانستان می‌گویند که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی و بسته‌شدن پول‌های افغانستان از سوی آمریکا، شرکت‌های تولید دارو و غذا با نبود مواد خام روبه‌رو شده‌اند.

شیرباز کمین‌زاده، رئیس اتاق صنایع و معادن افغانستان، امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی، شرکت‌های تولیدی با نبود مواد خام روبه‌رو شده‌اند. به گفتۀ او، هم‌اکنون ۵۰۰۰ شرکت تولیدی خصوصی در کشور وجود دارد که ۲۵ درصد آن به‌دلیل نداشتن مواد خام از فعالیت بازمانده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رئیس اتاق صنایع و معادن افغانستان از دولت آمریکا می‌خواهد که ۲.۵ میلیارد دالر پول بسته‌شدۀ بازرگانان، کارخانه‌داران و صنعت‌کاران را آزاد کند. آقای کمین‌زاده می‌افزاید که اگر آمریکا مقدار پول یادشده را آزاد نکند، به دادگاه‌های جهانی از این کشور شکایت و دعوا باز می‌کنند.

مسئولان اتاق صنایع و معادن افغانستان، آمریکا و جامعۀ جهانی را به ایجاد بحران اقتصادی در افغانستان متهم می‌کنند و می‌گویند که جامعۀ جهانی باید هرچه زودتر پول‌های بسته‌شدۀ افغانستان را آزاد کند. آنان هم‌چنان خواهان رسیده‌گی هرچه زودتر امارت اسلامی به این مشکل‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: