مسئولان اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی امروز با برگزاری نشست اعتراضی در کابل از متوقف‌بودن کار پروژه‌های ساختمانی از بیش از سه ماه به این‌سو ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند که مسئولان به وضعیت آنان توجه نمی‌کنند.

فرید تاتار، رئیس اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی در این نشست می‌گوید که پروژه‌های ساختمانی به ارزش ۵ میلیارد دالر بیش از ۵۰۰ شرکت اکنون نیمه‌کاره مانده و اگر کار آنان از سر گرفته نشود، این شرکت‌ها ورشکست می‌شوند.

رئیس اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی می‌افزاید: «ما شرکت‌های ساختمانی ۵ میلیارد دالر پروژه‌های نیمه‌کاره داریم. چندین ماه است که به دروازه‌های ریاست‌الوزرا، معاونت دوم و ادارۀ امور مراجعه کرده‌ایم، بارها وعده می‌دهند که رسیده‌گی می‌کنیم؛ اما تا حال نتیجۀ مثبت گرفته نتوانسته‌ایم.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، مسئولان شرکت‌های ساختمانی می‌گویند که با چالش‌های بسیاری روبه‌رو اند و به‌دلیل مشکلات مالی و پرداخت‌نشدن پول‌های‌شان از سوی حکومت، نمی‌توانند حقوق کارمندان و بدهی‌های قراردادی‌ها را بپردازند.

مبارک حکیمی، یک تن از مالکان شرکت‌های ساختمانی می‌گوید: «هزاران نفر در شرکت‌های ساختمانی مشغول کار بودند که فعلاً بی‌کار هستند و غیرمستقیم میلیون‌ها شهروند این سرزمین از تطبیق این پروژه‌ها مستفید می‌شدند که از شش ماه به این‌سو افراد شاغل در این شرکت‌ها هیچ‌گونه معاش دریافت نکرده‌اند.»

مسئولان اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی از مقام‌های امارت اسلامی می‌خواهند که هرچه زودتر سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی را معرفی کنند تا به مشکلات شرکت‌ها رسیده‌گی و پول‌های‌شان پرداخت شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مقام‌های امارت اسلامی به پرسش سلام‌وطندار در این زمینه پاسخ ندادند. با روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان، فعالیت بیش‌تر شرکت‌ها متوقف شده یا هم کاهش یافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: