در ماه‌های پسین شمار رویدادهای ترافیکی در شاه‌راه سالنگ در پروان، همواره رو به رشد بوده است.

شماری از رانندگان در این شاه‌راه، در گفت‌وگو با سلام‌وطندار، خرابی جاده را مهم‌ترین عامل رویدادهای ترافیکی عنوان می‌کنند.

شاه‌راه سالنگ از جاده‌های پررفت‌و‌آمد در شمال کابل است که به شمول پروان و کاپیسا، نزدیک به ۱۲ ولایت حوزه‌ی شمال را به پایتخت وصل می‌کند.

بر اساس گزارش‌های رسیده به سلام‌وطندار، در چهار ماه پسین، در رویدادهای ترافیکی در این شاه‌راه، ۷ تن کشته و ۳۸ تن به شمول مردان، زنان و کودکان زخمی شده اند. این رویدادها، خسارت‌های هنگفت مالی نیز بر جای گذاشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

عبدالحمید محمدی، آمر بررسی رویدادهای ترافیکی مدیریت ترافیک پروان، به سلام‌وطندار تأیید می‌کند که یکی از علت‌های افزایش رویداد‌های ترافیکی در شاه‌راه سالنگ، خرابی جاده‌ است.

او، هم‌چنان بی‌احتیاطی رانندگان را عامل دیگر رویدادهای ترافیکی در این شاه‌راه عنوان می‌کند.

محمدی می‌گوید: «سرک‌های سالنگ جمپ و چقری زیاد داره. زیادتر حادثه‌های کلان و دل‌خراشی که داریم خصوصاً د امی ساحات داریم که همیشه فوت داره، مجروحیت داره به نسبت جمپ وچقری سرک که زیاد می‌باشه.»

در همین حال، ابومحمد حافظ محمدیعقوب، رییس حفظ و مراقبت شاه‌راه سالنگ، با این که دلیل اصلی رویدادهای ترافیکی در این شاه‌راه را بی‌احتیاطی رانند‌گان عنوان می‌کند؛ اما می‌افزاید که جاده نیز تخریب شده و کار بازسازی در بخش‌هایی از آن جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

محمدیعقوب می‌گوید که رانندگان به دلیل کم‌خوابی و بی‌خوابی، هنگام رانندگی به خواب می‌روند؛ چیزی که باعث می‌شود از جاده منحرف شوند.

به گفته‌ی او، ۹۹ درصد رویدادهای ترافیکی در این شاه‌راه، در اثر انحراف از جاده رخ می‌دهد.

گفتنی است که در ماه‌های پسین، شمار رویدادهای ترافیکی در دیگر ولایت‌ها نیز افزایش یافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: