برنامه‌ی جهانی غذا، با نشر خبرنامه‌ای، امروز (چهارشنبه، ۱۸ عقرب)، می‌گوید که این برنامه ۵۰ میلیون یورو از اتحادیه‌ی اروپا برای کمک به نیازمندان در افغانستان دریافت می‌کند.

در این خبرنامه آمده که شهروندان افغانستان از یک سال به این‌ سو، در کنار رویارویی با مشکل‌های بی‌پیشینه‌ی اقتصادی و رویدادهای محیط‌زیستی، نسبت به هر زمان دیگری، برای زمستان دشوار پیش رو، آمادگی کم‌تری دارند.

بر اساس آخرین ارزیابی برنامه‌ی جهانی غذا، از هر ۱۰ خانواده در افغانستان، یک خانواده توانایی فراهم‌کردن نیازهای خوراکی خود را ندارد، به ‌ویژه خانواده‌هایی که زنان سرپرست آن استند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

ماری الن مگرورتی، رییس برنامه‌ی جهانی غذا در افغانستان، گفته که شهروندان این کشور برای ایجاد معیشت، بیش‌تر از هر زمان دیگری به پشتیبانی نیاز دارند.

او، با سپاس‌گزاری از اتحادیه‌ی اروپا، گفته که کمک ۵۰میلیون‌یورویی این اتحادیه، به این برنامه اجازه می‌دهد که به کار درازمدت در راستای معیشت و تاب‌آوری ادامه داده و به خانواده‌ها کمک کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به‌ گفته‌ی او، با بودجه‌ی کمکی اتحادیه‌ی اروپا، در سال روان، ۱.۴ میلیون درخت در افغانستان غرس شده، ۷۲۰ کیلومتر کانال و ۱۱ کیلومتر دیوار محافظتی در برابر سیل ساخته شده است.

این در حالی است که بر اساس آمار سازمان‌های امدادرسان بین‌المللی، ۹۷ درصد شهروندان افغانستان، زیر خط فقر زندگی می‌کنند و بیش‌تر از نیم جمعیت کشور، برای زنده‌ماندن به کمک‌های انسان‌دوستانه نیاز دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: