توماس وِست، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان اعلام کرده است که کشورش در ادامۀ کمک‌های بشردوستانه به افغانستان، ۴۷۴ میلیون دالر و یک میلیون دوز واکسن کرونا به این کشور کمک می‌کند.

آقای وِست در توییتی نوشته که با کمک یک میلیون دوز واکسن کرونا، شمار واکسن‌هایی که آمریکا به افغانستان کمک کرده، به ۴.۳ میلیون دوز می‌رسد. او هم‌چنان افزوده که ۴۷۴ میلیون دالر نیز به کمک‌های بشردوستانه به این کشور در سال جاری اضافه شده است.

نمایندۀ ویژه وزارت خارجۀ امریکا برای صلح افغانستان تأکید کرده است که آمریکا در کنار مردم افغانستان باقی می‌ماند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان، نزدیک به ۱۰ میلیارد دالر دارایی‌های بانک مرکزی افغانستان از سوی آمریکا منجمد شد و دست‌رسی افغانستان به ذخایر پولی صندوق بین‌المللی پول نیز به حالت تعلیق است.

هرچند مقام‌های امارت اسلامی بارها گفته‌اند که خواهان روابط خوب و نزدیک با آمریکا اند و این کشور باید سرمایه‌های افغانستان را آزاد کند، اما امریکا تأکید کرده که آزادسازی پول‌های منجمدشدۀ افغانستان مسألۀ پیچیده و پُرچالش است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این حال، سازمان‌های بین‌المللی هم‌واره از فروپاشی اقتصادی و بدترشدن بحران انسانی در افغانستان هشدار داده و گفته‌اند که اگر محدودیت‌ها به این کشور کاهش نیابد و کمک‌های فوری بشردوستانه به شهروندان افغانستان نرسد، فاجعۀ انسانی رخ خواهد داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: