Asset 1SWN

آمریکا ۲۶۶ میلیون دالر به افغانستان کمک می‌کند

57786380_303

آنتونی بلینکن، وزیر خارجۀ آمریکا می‌گوید که کشورش حدود ۲۶۶ میلیون دالر به افغانستان کمک می‌کند. وزیر خارجۀ آمریکا روز گذشته (جمعه، چهاردهم جوزا/خرداد) در توییترش نوشته است این کمک مردم آمریکا، شریکان بشردوستانۀ بین‌المللی افغانستان را کمک می‌کند که از حدود ۱۸ میلیون شهروند نیازمند افغانستان و به‌ویژه بی‌جاشده‌گان پشتی‌بانی کنند.

آنتونی بلینکن کمک ۲۶۶ میلیون دالری آمریکا به افغانستان را نمونۀ بارز تعهد عمیق این کشور به آیندۀ صلح‌آمیز و پایدار افغانستان خوانده و افزوده است که بازگشت‌کننده‌گان، پناهنده‌گان و بی‌جاشده‌گان افغان برای سالیان متمادی در اولویت دولت آمریکا قرار داشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

وزیر خارجۀ آمریکا نیز در یک بیانیه توضیح داده است که بسته‌ی جدید ۲۶۶ میلیون دالری از کمک‌های بشردوستانه‌ی امریکا به افغانستان شریکان بین‌المللی افغانستان را در فراهم‌کردن سرپناه، فرصت‌های معیشتی، کمک‌های اضطراری غذایی، آب و مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند.

آقای بلینکن از دولت افغانستان و گروه طالبان خواسته است که برای دست‌یابی به یک توافق سیاسی و آتش‌بس، تلاش‌های‌شان را تشدید کنند تا بی‌جاشده‌گان و پناهنده‌گان بتوانند به خانه‌های‌شان برگردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام