Asset 1SWN

کمک نظامی آمریکا به ارتش افغانستان

Defense

آمریکا به منظور تقویت و تجهیز نیروهای ارتش افغانستان صدها دستگاه وسایط نظامی و میلیون‌ها گلوله را به وزارت دفاع کشور کمک کرده است. این وسایل و تجهیزات جنگی روز گذشته، پنج‌شنبه پانزدهم عقرب/آبان در جریان مراسمی در کابل به این وزارت تحویل داده شد.

وزارت دفاع با نشر اعلامیه‌یی می‌گوید، مأموریت پشتی‌بانی قاطع در ادامۀ کمک‌ و همکاری‌هایش به افغانستان صدها هاموی، میلیون‌ها گلوله و صدها دوربین شب‌بین و شمار زیادی تجهیزات جنگی دیگر را به این وزارت سپرده است.

شاه‌محمود میاخیل، معاون اول وزارت دفاع می‌گوید که از این تجهیزات در راستای تأمین امنیت شهروندان کشور کار گرفته خواهد شد.

دیدریک، یکی از فرماندهان مأموریت پشتی‌بانی قاطع حفظ و تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی را برای برقراری صلح و آرامش در افغانستان بسیار با اهمیت می‌خواند و بر ادامۀ کمک‌ و همکاری ایالات متحدۀ آمریکا با این نیروهای تأکید می‌کند.

بر بنیاد خبرنامۀ وزارت دفاع در جریان سال جاری میلادی، آمریکا یک‌هزار و  ۳۸۳ هاموی، ۱۰ چرخبال و ۴ جیت جنگی A-29 به ارتش افغانستان کمک کرده است.

به گفتۀ این وزارت آمریکا در جریان سال گذشته به ارزش ۵۷۴ میلیون دالر تجهیزات را به حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان کمک کرده و به ارزش ۱۰۲ میلیون دالر تجهیزات را سال آینده کمک خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام