دومین دور تور چهار روزۀ دوچرخه‌سواری دختران زیر عنوان «تور دی بامیان» با شرکت بیش از ۳۵ دختر دوچرخه‌سوار در مرکز بامیان آغاز شده است.

در روز نخست این رقابت‌ها، زهرا رضایی از ولایت بامیان، فریبا هاشمی از ولایت فاریاب و یلدیز هاشمی هم از ولایت فاریاب، به ترتیب مقام‌های نخست تا سوم را کسب کردند.

زهرا رضایی، برندۀ مقام نخست رقابت‌های روز نخست در فاصلۀ ۷ کیلومتر می‌گوید: «امروز در این مسابقه‌یی که اشتراک کرده‌ایم، از ولایت‌های مختلف بایسکل‌رانان حضور داشتند که مقام نخست را گرفتم و بسیار احساس خوش دارم.»

زهرا کریمی، بایسکل‌ران کابل می‌گوید: «من از کابل به بامیان آمدم و در این مسابقه اشتراک کردم. در مسابقات روز اول که رقابت کاملاً سرعت بود، خوش‌بختانه خیلی خوب نتیجه گرفتم؛ چون زیاد زحمت کشیده بودم و خیلی تمرین کرده بودم.»

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

در این تور که سه بخش دارد، دختران دوچرخه‌سوار از ولایت‌های، فاریاب، لوگر، کابل، بامیان و بلخ حضور یافته‌اند و در سه روز آینده در مسابقات این تور در بخش‌های مختلف رکاب خواهند زد.

برگزارکننده‌گان این تور دوچرخه‌سواری می‌گویند که این رقابت‌ها را به‌منظور ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و گزینش تیم ملی دوچرخه‌سواری دختران راه‌اندازی کرده‌اند.

عبدالطیف دوست، سکرتر جنرال فدراسیون دوچرخه‌سواری کشور می‌گوید: «فردا دور اول مسابقات به فاصلۀ ۵۰ کیلومتر است و پس‌فردا به مصافۀ ۳۵ کیلومتر است که در پایان نتیجه‌گیری می‌شود و از میان این اشتراک‌کننده‌گان، ۱۲ ورزشکار انتخاب می‌شود.»

مسئولان فدراسیون دوچرخه‌سواری کشور می‌گویند که ام‌سال به‌دلیل گسترش ویروس کرونا و ناامنی‌ها، شمار شرکت‌کننده‌گان تور دوچرخه‌سواری بامیان کم‌تر از سال‌های گذشته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: