در آستانۀ روز جهانی آموزش، دختران بامیانی برای پشتی‌بانی از این روز رقابت اسکی برگزار کرده‌اند. ۲۴ جنوری روز جهانی آموزش است. این رقابت اسکی با همکاری ریاست اطلاعات و فرهنگ، مرکز آموزشی لنکن و باشگاه ورزشی عقاب، در بامیان راه اندازی شده است.

در این رقابت اسکی فریبا، زهرا و سحر به ترتیب مقام‌های نخست، دوم و سوم را به دست آورده‌اند.

فریبا که مقام نخست این رقابت را گرفته است می‌گوید که از پنج سال به این‌سو اسکی تمرین می‌کند. او در رقابت‌های اسکی به بیرون از کشور نیز اشتراک کرده است. فریبا دو سال پیش با اشتراک در رقابت اسکی در کوریای جنوبی مدال برونز کسب کرد.

این بانوی ورزشکار از جنگ خسته است و آرزوی صلح دارد.  او باور دارد تنها در سایۀ صلح و همدلی دختران افغانستان می‌توانند به آموزش و تمرین ورزش دست‌رسی داشته باشند.

زهرا نوری، یکی دیگر از دختران اسکی‌باز نیز امیدوار است که روزی صلح  در کشور برقرار خواهد شد و هیچ دختر و پسری از آموزش و پرورش محروم نخواهند ماند.

اسحق موحد، رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت بامیان می‌گوید که در این رقابت ۱۰ دختر اسکی‌باز باهم رقابت کرده‌اند. او می‌افزاید که در زمستان ام‌سال، رقابت‌های اسکی در سطح محلی، ملی و بین‌المللی در این ولایت برگزار خواهد شد.

همه ساله در فصل زمستان تپه‌ها و کوه‌پایه‌های بامیان پوشیده از برف می‌شود و دختران و پسران در این لایت با شور و هیجان در دل برف به تمرین ورزش‌های زمستانی از جمله اسکی می‌پردازند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: