پنجشیر در شمال کابل، از ولایت‌هایی است که باشندگان آن از محدودیت در ارائه‌ی خدمات مخابراتی، بیش‌ترین شکایت را دارند. آنان، می‌گویند که بعضی وقت‌ها خط‌های مخابراتی درست کار نمی‌کند و کندی اینترنت، بخشی دیگری از این معضل است.

سکندر دره‌‌ای، باشنده‌ی ولسوالی حصه‌ی دوم ولایت پنجشیر، به سلام‌وطندار می‌گوید که یک سال است خدمات اینترنتی از ساعت ۱۰ شب تا ۶ بامداد محدود می‌شود. او می‌افزاید که در زمان درگیری‌های نظامی در این ولایت، قطع‌شدن خط‌های مخابراتی به یک دردسر مبدل شده بود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سکندر، می‌گوید: «خواست ما از ریاست مخابرات پنجشیر این است که به شبکه‌های مخابراتی در نقاط مختلف پنجشیر توجه داشته باشد.»

در همین حال، شهرام، باشنده‌ی روستای «عبدالله‌‎خیل» ولسوالی دره‌ی ولایت پنجشیر، می‌گوید که باشند‌گان این روستا بسیاری از وقت‌ها، ساعت‌ها پیاده به نقاط مرتفع کوه‌ها می‌روند تا زمینه‌ی ارتباط شان برقرار شود.

از سویی هم، عزیزآقا عزیزی، استاد دانش‌گاه و فعال مدنی در پنجشیر، می‌گوید که عصر حاضر به نام عصر تکنالوژی و ارتباطات یاد می‌شود و نباید مردم از این نعمت محروم شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

خواستیم دیدگاه مسئولان مربوطه را در گزارش داشته باشیم؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

اما رییس اطلاعات و فرهنگ پنجشیر از قول عبدالحمید نوری، رییس مخابرات و تکنالوژی معلوماتی این ولایت، گفته که در شماری از بخش‌های پنجشیر آنتن‌های شبکه‌های مخابراتی دچار عارضه‌ی فنی شده و پس از تلاش مسئولان، مشکل حل شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: