مسئولان ریاست مخابرات و تکنالوژی معلوماتی لوگر از آغاز فعالیت دو شرکت مخابراتی در ولسوالی خروار این ولایت خبر داده‌اند.

مطیع‌الله عابد، رئیس مخابرات و تکنالوژی معلوماتی لوگر، به سلام‌وطندار می‌گوید که به نخستین بار شرکت‌های مخابراتی افغان بیسیم و روشن فعالیت‌های مخابراتی و اینترنتی خود را در ولسوالی خروار این ولایت آغاز کرده‌اند.

رئیس مخابرات و تکنالوژی معلوماتی لوگر می‌افزاید در دولت پیشین در این ولسوالی هیچ شرکت مخابراتی فعال وجود نداشت که این موضوع مردم را با مشکلات بسیار روبه‌رو کرده بود و مردم برای تماس با دوستان‌شان، ۴ تا ۵ کیلومتر سفر می‌کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نقیب‌الله، باشندۀ ولسوالی خروار، به سلام‌وطندار می‌گوید که به نخستین بار قادر شده است در ولسوالی خود از خدمات مخابراتی استفاده کند.

او می‌افزاید که پیش از این باشنده‌گان این ولسوالی در زمینۀ خدمات مخابراتی با مشکلات بسیاری روبه‌رو بودند و کسی نمی‌توانست با دوستان خود در داخل و خارج از کشور تماس بگیرد.

او می‌گوید: «کار خوبی شد که در ولسوالی خروار فعالیت شرکت‌های مخابراتی آغاز شد. پیش از این هیچ شرکت مخابراتی در منطقۀ ما فعال نبود و مردم با مشکلات بسیار روبه‌رو بودند. اکنون این مشکل به‌طور کامل رفع شده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عبدالله، دیگر باشندۀ ولسوالی خروار، نیز می‌گوید که پیش از این باشنده‌گان این ولسوالی برای تماس با دوستان‌شان به شهر پل‌علم، مرکز این ولایت می‌رفتند. به گفتۀ او، فعالیت شبکه‌های مخابراتی در این ولسوالی مشکلات مردم را حل کرده است.

عبدالله می‌افزاید: «آغاز فعالیت‌های شبکه‌های مخابراتی در ولسوالی خروار یک گام نیک است. در گذشته ما از این خدمات محروم بودیم. اکنون اگر کدام مریضی یا کار ضروری به ما پیدا شود، می‌توانیم به آسانی مشکلات خود را از طریق تلفن حل کنیم.»

براساس معلومات ریاست مخابرات و تکنالوژی معلوماتی لوگر، اکنون ۷۰ درصد باشندهگان این ولایت به خدمات مخابراتی و اینترنتی دست‌رسی دارند و تلاش می‌شود تا به دیگر مناطق این ولایت نیز زمینۀ دست‌رسی خدمات مخابراتی و اینترنتی فراهم شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: