شماری از باشنده‌گان کندز می‌گویند، شبکه‌های مخابراتی که در پنج سال پسین در کندز شب‌هنگام به‌دلیل تهدیدهای امنیتی فعالیت‌‌شان متوقف بود، اکنون با به قدرت‌رسیدن امارت اسلامی به‌طور ۲۴ ساعته فعال شده‌اند.

اما به گفتۀ آنان، با گذشت چندین ماه از فعالیت این شبکه‌ها، کارکرد و خدمات مخابراتی و اینترنتی رضایت‌بخش نیست و از کیفیت پایین خدمات شبکه‌ها در این ولایت به‌ستوه آمده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

باشنده‌گان کندز می‌افزایند که فعالیت شبکه‌های مخابراتی به‌شمول مرکز و ولسوالی‌ها ضعیف است و آنان نمی‌توانند به‌طور درست از طریق این شبکه‌ها مشکلات‌شان را حل کنند.

آنان از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهند که بر شبکه‌های مخابراتی فشار بیاورند تا در زمینۀ خدمات مخابراتی و بهبود کیفیت اینترنت توجه و مشکلات مردم را در این راستا حل کنند.

عبدالعظیم ترکمن، یک تن از باشنده‌گان ولسوالی «قلعۀ زال» ولایت کندز به سلام‌وطندار می‌گوید: «اینترنت بسیار ضعیف است، فیس‌بوک کار نمی‌کند، واتس‌اپ کار نمی‌کند، وقتی که تماس هم می‌گیریم یک‌بار دو بار زنگ می‌زنیم بار پنجم زنگ می‌رود.»

در همین حال، مالکان شماری از شرکت‌ها در کندز نیز با انتقاد از حکومت می‌گویند، با آن‌که شبکه‌های مخابراتی ۱۰ درصد مالیات را از کریدت‌کارت‌ها وضع می‌کنند؛ اما به سرعت اینترنت و خدمات بهتر مکالمه هیچ توجهی ندارند.

آنان می‌افزایند که بسیاری از فعالیت‌ها در شرکت‌های‌شان از طریق اینترنت انجام می‌شود، اما خدمات ضعیف و کیفیت پایین اینترنت در این ولایت آنان را به مشکل روبه‌رو می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این حال، مسئولان محلی کندز تأکید می‌کنند که مشکلات و چالش‌های مخابراتی و اینترنتی را با مرکز شریک کرده‌اند و به‌زودی این مشکلات حل خواهد شد.

خواستیم دیدگاه مسئولان ادارۀ تنظیم خدمات مخابراتی یا اترا و شرکت‌های مخابراتی کندز را نیز در این باره داشته باشیم؛ اما موفق نشدیم.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: