سوپرلیگ اروپا که به تازه‌گی از سوی فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید و آندره آنیلی، رئیس باشگاه یوونتوس با شرکت شش باشگاه انگلیسی، سه باشگاه ایتالیایی و سه باشگاه آسپانیایی ایجاد شده بود، کم‌تر از ۴۸ ساعت دوام آورد.

با خروج ۶ باشگاه بزرگ فوتبال انگلیسی از این لیگ، برگزاری این رقابت‌ها به‌طور کامل منتفی شد. به نقل از اسکای، یکی از رسانه‌های ایتالیایی: «پس از جدایی تیم‌های منچستر یونایتد، لیور پول، آرسنال، منچستر سیتی، چلسی و تاتنهام از سوپرلیگ اروپا، این پروژۀ بزرگ فوتبال به حالت تعلیق درآمد و اجرایی نخواهد شد.»

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید

این پروژه را فلورنتینو پرز و آندره آنیلی به هم‌کاری هم‌دیگر ساخته بودند، اما بیش‌تر از ۴۸ ساعت دوام نکرد و پروندۀ آن بسته شد. انتظار می‌رود تا ساعتی دیگر تیم‌های اتلتیکو مادرید، بارسلونا و اینتر میلان نیز جدایی‌شان را از این لیگ ابراز کنند؛ اما به هر صورت ممکن بدون شرکت تیم‌های انگلیسی برگزاری آن اجرایی نخواهد شد.

موندو دپورتیوو از رسانه‌های آسپانیایی گزارش داده که یوفا برای شش تیم انگلیسی به‌خاطر کناره‌گیری‌شان از سوپرلیگ اروپا پول پیشنهاد کرده است. یوفا هنوز در این باره واکنشی نشان نداده است.

اعضای سوپرلیگ پس از کناره‌گیری شش باشگاه انگلیسی بیانیۀ رسمی خود را چنین اعلام کردند: «ما یک تورنمنت بزرگ را برای هواداران فوتبال ارایه می‌کنیم. سیستم موجود درست کار نمی‌کند، هدف ما رشد ورزش فوتبال ضمن تولید امکانات و بهترشدن شیوه‌های فوتبال است.»

در این بیانیه عوامل جدایی باشگاه‌های انگلیسی را فشارهای بیرونی و تصمیم ایجاد این لیگ را مطابق قانون و مقررات فوتبال دانسته‌اند. در بیانیه نیز گفته شده است: «ما به‌خاطر تغییر شکل این پروژه گام‌های بهتر و مجدد را برخواهیم داشت و برای هواداران بهترین برنامۀ فوتبال را ارایه خواهیم کرد.»

برنامۀ بزرگ فوتبالی یا سوپرلیگ اروپا دو روز پیش با شرکت دوازده تیم از سه لیگ معتبر کشورهای آسپانیا، ایتالیا و انگلیس اعلام موجودیت کرد؛ اما این تصمیم باشگاه‌های بزرگ فوتبال با واکنش‌های تند فیفا، یوفا و برخی از سیاست‌گران کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه روبه‌رو شد.

مسئولان فیفا و یوفا هشدار داده بودند که در صورت برگزاری این لیگ، باشگاه‌های شرکت‌کننده در آن از لیگ‌های داخلی کشورهای‌شان و بازی‌کنان آن از بازی‌های جام جهانی محروم خواهند شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: