آیا دوران فرمانروایی این دو ابرستارۀ بزرگ فوتبال در لیگ قهرمانان اروپا به پایان رسیده است؟

به نقل از اوپتا، یکی از رسانه‌های تحلیلی در فوتبال اروپا، تیم بارسلونا در برابر پاریس سنت ژرمن و یوونتوس در برابر پورتو شکست خوردند و از رقابت‌ها در مرحلۀ یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا محروم شدند.

لیونل مسی، ستارۀ بارسلونا و کریستیانو رونالدو، ستارۀ یوونتوس در لیگ‌های معتبر اروپایی در کشورهای ایتالیا و آسپانیا هستند. تیم‌های این دو ستاره از سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ یعنی از ۱۶ سال به‌ این‌سو حتمی یکی پی دیگر در این مرحلۀ حساس حضور داشته‌اند؛ اما پس از سال‌ها هر دو از حضور در این مرحله بازماندند. شاید مستطیل سبز فوتبال شاهد اوج درخشش بازی‌کنان و ستارۀ جوان دیگر باشد.

دو ستارۀ جوان که به تازه‌گی درخشش قابل ملاحظه داشته‌، تیم‌های‌شان را به مرحلۀ یک‌چهارم لیگ قهرمان رسانیده‌اند.

ارلینگ هالند، مهاجم جوان تیم فوتبال بورسیا دورتموند با به‌ ثمررسانیدن چهار گول در دو بازی رفت و برگشت موفق به حذف سویا شد تا تیمش به یک‌چهارم نهایی برسد.

در سوی دیگر کلیان امبامپه، ستارۀ جوان تیم پاریس سنت ژرمن نیز در مقابل بارسلونا در دو بازی رفت و برگشت چهار گول به ثمر رساند تا تیم لیونل مسی حذف شود.

کارشناسان فوتبال به این عقیده‌اند که با بلندرفتن سن بازی‌کنان چون مسی و رونالدو دوران حرفه‌یی فوتبال‌شان نیز کاهش خواهد یافت و جای آن‌ها را ستاره‌های جوان چون امبامپه و هالند خواهد گرفت.

هم‌اکنون مدیران تیم‌های رئال مادرید و چند تیم دیگر در صدد خریداری کلیان امبامپه هستند و به نظر می‌رسد قرار این بازی‌کن تا تابستان ام‌سال به اتمام خواهد رسید.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: