تیم فوتبال «اتلتیکو مادرید» به عنوان صدرنشین لالیگا در هفتۀ سیزدهم این لیگ شب گذشته (شنبه، بیست‌ودوم قوس/آذر) ساعت ۱۲:۳۰ به وقت افغانستان مهمان رئال مادرید بود که در نهایت دربی شهر مادرید میان دو تیم هم‌شهری با شکست ۰ـ۲ اتلتیکو مادرید به پایان رسید.

کهکشانی‌ها کاملا به بازی مسلط و از ابتدا با حمله و شلیک‌های خطرناک دروازۀ اتلتیکو را به لرزه آورده بودند.

تیم زیدان در دقیقۀ ۱۵ روی ارسال کارنر عالی از سوی تونی کروس با ضربۀ سر عالی کاسیمیرو دروازۀ اتلتیکو و اوبلاگ را باز کرد.

این پایان کار نبود، بازی‌کنان شاهانه ۳۰ دقیقۀ دیگر را تا پایان نیمۀ نخست در اختیار داشتند و با آغاز نیمۀ دوم بازی و در دقیقۀ ۶۳ رئال به گول دوم رسید. شلیک محکم‌ دنی کارواخال از پشت محوطه جریمه به اوبلگ دروازه‌بان اتلتیکو برخورد کرد و سپس وارد دروازه شد.

در نهایت بازی با نتیجۀ ۰ـ۲ به پایان رسید تا اتلتیکو نخستین شکستش را پس از ۲۶ بازی تجربه کند.

تیم زیدان پس از پیروزی و صعود از مرحلۀ گروهی لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته به ۲۶ پیروزی پی‌هم اتلتیکو مادرید نقطۀ پایان گذاشت.

اکنون تیم فوتبال آث‌میلان ایتالیا با ۲۲ پیروزی پی‌هم و بدون شکست از این حیث در میان پنج لیگ معتبر اروپایی رکورددار است.

به نقل از روزنامۀ مارکا، دیگو سیمیونه، سرمربی اتلتیکو مادرید دربارۀ این بازی گفته است: «رئال مادرید با شایسته‌گی پیروز این دیدار شد. آنان از ابتدای بازی بهتر و برتر از ما بودند، در نیمۀ دوم کمی بهتر شدیم، اما کافی نبود امروز بد بازی کردیم.»

به نقل از وب‌سایت باشگاه رئال، زین‌الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید گفته است: «از ابتدا تا انتهای بازی عمل‌کرد فوق‌العاده داشتیم، از جلو زمین آن‌ها را پرس کردیم، بچه‌ها توپ را تعقیب می‌کردند، ما با سرعت بازی خود را در نیمۀ دوم هم حفظ کردیم. ما در سه بازی پیاپی امتیازات را کسب کردیم و اکنون به بازی سه‌شنبه شب آینده فکر می‌کنیم.»

ام‌شب در مهم‌ترین دیدار لیگ لالیگا، بارسلونا رأس ساعت ۱۲:۳۰ به وقت افغانستان به مصاف لوانته می‌رود و دیده شود که تیم ایالت کاتالونی به سلسه ناکامی‌هایش پایان خواهد داد یا خیر؟

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: