کریم بنزما، مهاجم سرشناس تیم رئال مادرید پس از شش سال دوباره به تیم ملی فرانسه دعوت شد.

به نقل از روزنامۀ فرانسوی اکیپ، نوئل لو گرائت، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه به بازگشت مجدد کریم بنزما به تیم ملی فرانسه واکنش نشان داده و گفته است: «خیلی خوش‌حالم که دشان و بنزما آشتی کردند، این تمام چیزی بود که من می‌خواستم. مطمین هستم که کریم هم از حضور مجدد در کنار هم‌تیمی‌هایش خوش‌حال است و مثل گذشته برای کمک به تیم ملی فرانسه تلاش خواهد کرد. شاید بازگشت او برای برخی‌ها جای تعجب باشد؛ اما من خوش‌حالم. به نظرم با توجه به عمل‌کرد و استعدادی که او دارد، این تصمیم فوق‌العاده بود.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به نقل از وب‌سایت گول، دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه دربارۀ فهرست ۲۶ نفری دعوت‌شده به تیم ملی و حضور کریم بنزما پس از شش سال گفته است: «این انتخاب مثل همیشه به صلاح تیم ملی فرانسه خواهد بود. تیم ملی فرانسه قرار است با حضور بنزما بهتر شود؛ اما این اتفاق با حذف ژیرو هم‌راه نخواهد بود. پیش از این با شرایط سختی روبه‌رو بودیم، اما من هم‌واره مسایل شخصی خود را کنار گذاشته‌ام. تیم ملی متعلق به من نیست و این تصمیم‌ها باید گرفته می‌شد؛ چون نیاز بود.»کریم بنزما پس از دعوت‌شدن مجددش به تیم ملی فرانسه، در فیس‌بوک خود چنین نوشته است: «خیلی افتخار می‌کنم به‌خاطر بازگشت به تیم ملی فرانسه و اعتمادی که به من، خانواده‌ام، دوستانم و باشگاه من شده است. از همۀ کسانی که همیشه از من پشتی‌بانی کرده‌اند و هر روز به من قدرت می‌دهند، ممنونم!»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

کریم بنزما پس از حضورش در مسابقات یورو ۲۰۰۸ و یورو ۲۰۱۲ و جام جهانی ۲۰۱۴، دیگر در هیچ تورنمنت بزرگی در تیم ملی فرانسه دعوت نشده بود و کارنامه‌اش در تیم ملی در ۸۱ بازی با ۲۷ بازی متوقف شده بود. اما عمل‌کرد منحصر به فرد او در فصل‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ در ترکیب رئال مادرید دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه را واداشت تا اختلافات به‌وجودآمده را کنار بگذارد و کریم را به تیم ملی دعوت کند.

کریم بنزما در سال ۲۰۱۴ پس از جنجالی که با والبوینا، بازی‌کن تیم ملی فرانسه داشت، برای آن‌ها پرونده باز شد و پس از برگزاری چندین دادگاه کریم بنزما بی‌گناه ثابت شد و برائت حاصل کرد. به‌ همین دلیل، این بازی‌کن سرشناس فرانسوی شش سال از بازی‌های تیم ملی دور بود و دعوت نمی‌شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: