Asset 1SWN

طالبان: پس از اول می راه هرگونه اقدام علیه سربازان خارجی برای ما باز است

mullah

هم‌زمان با فرارسیدن اول می، آخرین مهلت تعیین‌شده برای بیرون‌شدن سربازان خارجی از افغانستان، طالبان تأخیر در بیرون‌شدن این سربازان را سرپیچی از موافقت‌نامۀ دوحه میان آمریکا و این گروه عنوان کرده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان امروز (شنبه، یازدهم ثور/اردیبهشت) در ‌توییترش نوشته که این سرپیچی «اصولاً راه هرگونه اقدام مناسب» را برای جنگ‌جویان این گروه در برابر سربازان خارجی باز کرده است.

این سخنگوی طالبان گفته است اکنون جنگ‌جویان این گروه منتظر اند که رهبری‌شان با درنظرداشت «استقلال کشور، ارزش‌ها و منافع علیای مردم»، تصمیم بگیرند. به گفتۀ مجاهد، در آینده بر بنیاد آن‌چه از سوی رهبری طالبان فیصله می‌شود، اقدام خواهد شد.سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

موافقت‌نامۀ دوحه در دهم حوت ۱۳۹۸ میان آمریکا و طالبان امضا شد که بر بنیاد آن، اول می به‌عنوان آخرین مهلت بیرون‌شدن سربازان خارجی از افغانستان تعیین شده بود. بر بنیاد زمان‌بندی‌ که از سوی آمریکا و ناتو اعلام شده، بیرون‌شدن حدود ۹ هزار و ۶۰۰ نظامی خارجی از افغانستان با چند ماه تأخیر، در ۱۱ سپتامبر ام‌سال تکمیل خواهد شد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که روند بیرون‌شدن سربازان خارجی از افغانستان عملاً آغاز شده است. طالبان پیش از این نیز تأخیر در بیرون‌شدن سربازان خارجی را نقض صریح موافقت‌نامۀ دوحه عنوان کرده و هشدار داده بودند که سربازان خارجی را پس از اول می هدف قرار خواهند داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام