مجلس نماینده‌گان با پخش اعلامیه‌یی ادعای محمدعارف رحمانی، عضو این مجلس دربارۀ هشدار احمدضیا سراج، رئیس عمومی امنیت ملی در برابر رسانه‌ها را رد کرده است.

طبق اعلامیۀ مجلس نماینده‌گان که در صفحۀ فیس‌بوک میررحمان رحمانی، رئیس این مجلس پخش شده، رئیس عمومی امنیت ملی در نشست روز چهارشنبه، پانزدهم ثور/اردیبهشت مجلس نماینده‎‌گان که به صورت سری برگزار شد، هیچ سخنی مبنی بر سلب آزادی بیان و وضع محدودیت بر فعالیت‌های رسانه‌یی نداشته است.

مجلس نماینده‌گان در این اعلامیه گفته که در سخنان آقای سراج بحث و بیانی پیرامون وضع محدودیت در کار رسانه‌ها، مطبوعات، آزادی اظهار نظر سیاست‌گران و کارشناسان امور سیاسی صورت نگرفته و اظهارات او سوءتعبیر شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در اعلامیه آمده که افشای بحث‌های جلسات سری مجلس نماینده‌گان، مغایر حفظ حرمت این مجلس و عمل خلاف قانون و اصول وظایف داخلی مجلس است. مجلس نماینده‌گان تأکید کرده است: «هیچ شخصی نباید مباحث جلسۀ سری را غیرواقع‌بینانه تعبیر کند تا سبب انحراف و تخریش افکار عمومی شود.»

این در حالی‌ست که روز چهارشنبه مجلس نماینده‌گان مقام‌های ارشد امنیتی از جمله احمدضیا سراج، رئیس عمومی امنیت ملی را در پیوند به افزایش ناامنی‌ها استجواب کرده بود. محمدعارف رحمانی، عضو مجلس نماینده‌گان در توییترش اظهارات آقای سراج را که در جریان نشست سری این مجلس سخن می‌زد، منتشر کرد.

محمدعارف رحمانی به نقل از رئیس عمومی امنیت ملی نوشته بود: «مطبوعات ما، سیاسیون و کارشناسان ما باید متوجه جنگ روانی دشمن باشند. کسانی که با تروریستان ارتباط برقرار می‌کنند و به نفع آن‌ها تبلیغات می‌کنند؛ با آن‌ها مثل یک تروریست برخورد می‌کنیم.»این عضو مجلس نماینده‌گان ادعا کرده که رئیس عمومی امنیت ملی گفته است: «تبلیغات بعضی از تلویزیون‌ها به نفع طالبان شوکه‌کننده است. این آزادی بیان نیست. سوء‌‌استفاده از آزادی بیان است‌. تحمل نمی‌کنیم.»

هم‌زمان با آن، ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان در توییترش رسانه‌ها را هشدار داد. این سخنگوی طالبان در توییترش نوشت که از چند روز به این‌سو برخی از رسانه‌ها پروپاگند می‌کنند و نشرات یک‌جانبه دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

ذبیح‌الله مجاهد امنیت ملی را در عقب این‌گونه نشرات عنوان کرده و هشدار داده است که در صورت نشر خبرهای «کذب و معلومات نادرست» از سوی رسانه‌ها و خبرنگاران، مسئولیت اقدامات بعدی به مسئولان و کارمندان رسانه برخواهد گشت.

پس از آن، ریاست عمومی امنیت ملی با پخش خبرنامه‌یی اعلام کرد که سخنان احمدضیا سراج در نشست سری مجلس نماینده‌گان دربارۀ رسانه‌ها تحریف شده است و شایعات پخش‌شده در این باره موضع رسمی این نهاد نیست. در خبرنامۀ ریاست عمومی امنیت ملی آمده که اظهارات آقای سراج به صورت تحریف‌شده و منحرفانه نشر شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: