جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی سربازان آمریکایی و ناتو در افغانستان اعلام کرده که روند تخلیۀ پایگاه‌های سربازان خارجی آغاز شده است. فرمانده عمومی سربازان آمریکایی امروز (یک‌شنبه، پنجم ثور/اردیبهشت) در گفت‌وگو با خبرنگاران در کابل گفته است که سربازان خارجی همه پایگاه‌های‌شان را به نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان می‌سپارند.

اسکات میلر با ابراز نگرانی از تشدید خشونت‌ها توسط طالبان و از سرگیری حمله‌ها پس از ماه می را اشتباه خوانده است. به گفتۀ او، میزان خشونت‌ها از سوی طالبان هم‌چنان بلند است و این امر روند صلح را متأثر می‌کند.

فرمانده عمومی ناتو نیز تأکید کرده است که به پشتی‌بانی از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهند. او افزوده است سربازان آمریکایی این ظرفیت را دارند که نیروهای افغانستان را از راه دور مورد پشتی‌بانی قرار دهند.این در حالی‌ست که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در بیست‌وپنجم حمل/فروردین برنامۀ بیرون‌شدن سربازان این کشور از افغانستان را اعلام کرد که بر بنیاد آن، این روند از اول می آغاز می‌شود و تا ۱۱ سپتامبر ام‌سال ادامه می‌یابد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در بیست‌وپنجم حمل/فروردین برنامۀ بیرون‌شدن سربازان این کشور از افغانستان را اعلام کرد.

متحدان آمریکا در ناتو نیز اعلام کرده‌اند که هم‌ز‌مان با آمریکا روند بیرون‌شدن سربازان خود را آغاز می‌کنند و یک‌جا از افغانستان بیرون خواهند شد.

دولت افغانستان پیوسته گفته است که نیروهای امنیتی توانایی دفاع مستقل را دارند و نگران بیرون‌شدن سربازان آمریکایی نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: