انستیتیوت ملی موسیقی افغانستان به پاس مبارزات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، دو آهنگ حماسی که به این نیروها سروده شده است را امروز برای‌ تقدیر و پشتی‌بانی از مبارزات آنان رونمایی و به آن‌ها تقدیم کرد.

احمدناصر سرمست، رئیس انستیتیوت ملی موسیقی افغانستان می‌گوید، دو آهنگ حماسی از سروده‌های آشنا برای مردم افغانستان است که از سوی گروه «ارکستر سمفونی» به رهبری قنبرعلی نوشاد بازخوانی شده است.

رئیس انستیتیوت ملی موسیقی افغانستان می‌افزاید که این انستیتیوت مسئولیت خود می‌داند تا در وضعیت کنونی در کنار نیروهای امنیتی باشد و با تقدیم سرودهای حماسی به آنان روحیۀ مبارزه دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، وحید عمر، رئیس ادارۀ ارتباطات عامه و استراتژیک رئیس‌جمهور در این برنامه می‌گوید که سرودهای حماسی به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در وضعیت کنونی برای روحیه‌دهی آنان مفید است.

وحید عمر می‌افزاید: «در وضعیتی که یک جامعه تحت ظلم، جبر و خشونت قرار می‌گیرد و روحیۀ جامعه و انگیزه بسیار مهم است. موسیقی و حماسه‌سرایی نقش کلانی در ایجاد انگیزه، مورال و ایجاد بیداری دارد در مقاومت‌هایی که علیه ظلم و جبر صورت می‌گیرد.»سرود «ای سربازه یاره» از ساخته‌های استاد گل‌زمان است که سال‌ها پیش توسط بخت زمینه، یکی از آوازخوانان افغانستان خوانده شده است و سرود «په مینه د و طن» از ساخته‌های سلیم سرمست است که استاد مهوش، دیگر آوازخوان کشور سال پیش آن را خوانده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این دو آهنگ حماسی در حالی به نیروهای امنیتی و دفاعی اهدا می‌شود که جنگ در شمار بسیاری از ولایت‌های کشور به شدت جریان دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: