صدها نیروی خودی و مجاهدان دورۀ جهاد با جنگ‌افزارهای سبک‌وسنیگن به رهبری فرماند‌هان جهادی و به محوریت محمداقبال صافی، نمایندۀ مردم کاپیسا در مجلس نماینده‌گان، امروز با برگزاری همایشی در ساحۀ «ده‌بابا ‌علی» شهر محمودراقی، مرکز کاپیسا گردهم آمدند و آماده‌گی‌شان را برای ایستادن در کنار نیروهای امنیتی و مبارزه با طالبان، اعلام کردند.

محمداقبال صافی می‌گوید که این نیروها آماده‌اند در صورت نیاز برای مبارزه با طالبان نه‌تنها در کاپیسا، بل در چهار سوی کشور برزمند. به گفتۀ آقای صافی، مردم در بسیج کنونی از اقوام تاجیک، پشتون و پشه‌یی که در کاپیسا زنده‌گی می‌کنند، حضور دارند و این نیروهای بومی، منظم و زیر چترِ نیروهای امنیتی از افعانستان و ارزش‌های آن دفاع خواهند کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، عبدالکریم و ملک‌‌الدین، دو تن از فرماند‌هان جهادی در این همایش در برابر این پرسش که هرگاه نهادهای امنیتی نتوانند نیروهای خودی را تمویل و تجهیز کنند، نیروهای بومی چه خواهند کرد؟ می‌گویند که در گذشته هم مجاهدان به گونۀ مجانی و بدون امکانات از کشور و ارزش‌های آن دفاع کرده‌اند و اکنون نیز بدون چشم‌داشت به هرگونه امتیازطلبی، از خانه و وطن خود دفاع می‌کنند.

در ولسوالی‌های بگرام و جبل‌السراج ولایت پروان نیز امروز همایش‌های مشابه برگزار شده بود. عبدالظاهر سالنگی، نمایندۀ مردم پروان در مجلس نماینده‌گان از چند روز به این‌سو در رأس یک گروه ۱۰۰ نفری از نیروهای خودی، برای کمک به نیروهای خودی ولسوالی خنجان ولایت بغلان، در این ولسوالی به‌سر می‌برد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: