مسئولان صحی هلمند نسبت به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند. دکتر احمدخان، مسئول شفاخانۀ کووید ۱۹ هلمند، می‌گوید که در این اواخر روی‌دادهای مثبت ویروس کرونا در این ولایت ۵۰ درصد افزایش یافته است.

به گفتۀ او، تنها در سال گذشتۀ خورشیدی بیش‌تر از ۲ هزار و ۷۲۹ روی‌داد مثبت ویروس کرونا در هلمند ثبت شده است و از این میان ۱۱۸ تن جان داده‌اند. مسئول شفاخانۀ کووید ۱۹ هلمند می‌افزاید که تلاش دارند تا از گسترش این بیماری جلوگیری کنند و به همین دلیل تیم‌های سیار در شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت و تمامی ولسوالی‌های آن فعالیت می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

دکتر احمدخان می‌گوید: «روی‌دادهای مثبت ویروس کرونا نسبت به گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است و دلیل آن توجه‌نداشتن مردم است. ما برای پیش‌گیری از گسترش ویروس کرونا تیم‌های آماده داریم که در این زمینه کار می‌کنند و از مردم نیز می‌خواهیم که این ویروس را جدی بگیرند.»

مسئولان صحی هلمند از باشنده‌گان این ولایت می‌خواهند که برای پیش‌گیری از گسترش ویروس کرونا رهنمودهای صحی را به دقت عملی کنند.

در همین حال، شماری از باشنده‌گان هلمند از افزایش روی‌دادهای مثبت کرونا در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند که نهادهای صحی برای پیش‌گیری از گسترش این ویروس، باید روند تطبیق واکسن را گسترش دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

محمدیوسف، یک تن از باشنده‌گان هلمند، می‌گوید: «کرونا افزایش یافته و ما را نگران کرده است. کرونا ویروس خطرناکی‌ست. حکومت باید واکسن را در روستاها تطبیق کند؛ چون روی‌دادهای مثبت کرونا در آن‌جا زیاد است و مردم به واکسن دست‌رسی ندارند.»

محمدسلیم، یک تن دیگر از باشنده‌گان هلمند، نیز می‌گوید: «ما دربارۀ کرونا چیزی نمی‌دانیم، باید به مردم در مورد خطرناک‌بودن این ویروس آگاهی داده شود تا مردم از جان خود محاظت کنند.» باشنده‌گان هلمند از مسئولان صحی این ولایت می‌خواهند که برای کنترل ویروس کرونا، برنامه‌های آگاهی‌دهی به مردم را افزایش دهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: