وزارت صحت عامه امروز اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۳ بیمار مبتلا به کرونا در کشور جان‌ داده و ۶۲۹ تن مبتلا شده‌اند. موارد جدید ابتلا از آزمایش یک‌هزار ۷۰۲ بیمار مشکوک از ۱۷ ولایت به‌دست آمده است.

جاوید هژیر، سخنگوی وزارت صحت عامه گفته است که کابل و ننگرهار، بیش‌ترین آمار مبتلایان به کرونا را به خود اختصاص داده‌اند. به گفتۀ او، در مدت یادشده ۳۱ بیمار هم صحت‌یاب شده‌اند. آمار غیررسمی کرونا در کشور اما بسیار بیش‌تر از این است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این حال، سخنگوی وزارت صحت عامه، کم‌بود تجهیزات و بی‌توجهی شهروندان به توصیه‌های صحی را از نگرانی‌های جدی این وزارت می‌خواند.

این در حالی‌ست که مسئولان وزارت صحت عامه چند روز پیش گفتند که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور، رو به افرایش است. از سویی هم، پزشکان در کشور گفته‌اند که افغانستان با موج چهارم کرونا روبه‌روست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

چند هفته پیش مسئولان وزارت صحت عامه گفته بود که این وزارت از سازمان صحی جهان درخواست کمک کرده و این سازمان وعده داده است که تا پایان ماه جنوری کیت‌های تشخیص گونۀ اومیکرون ویروس کرونا را در اختیار افغانستان قرار می‌دهد.

سخنگوی وزارت صحت عامه اما چند روز پیش در پیوند به کیت‌های تشخیص اومیکرون به سلام‌وطندار گفت که با وجود وعده‌های سازمان صحی جهانی، هنوز این کیت‌ها در اختیار وزارت صحت عامه قرار نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: