شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی امروز (چهارشنبه، ۱۲ جوزا/خرداد) این مجلس در واکنش به ادامۀ حملات بر غرب شهر کابل و آن‌چه را نسل‌کشی یک قوم خاص می‌خوانند، حکومت و نهادهای امنیتی را در بخش تأمین امنیت به ناتوانی متهم می‌کنند.

آنان می‌گویند، حکومت و نهادهای امنیتی برنامۀ مشخصی در این زمینه ندارند. اعضای این مجلس از حکومت می‌خواهند که در صورت ناتوانی در بخش تأمین امنیت غرب شهر کابل، مسئولیت تأمین امنیت این بخش را به مردم بسپارد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

علی اکبر قاسمی، یکی از اعضای مجلس در واکنش به انفجارهای پی‌درپی شام گذشته در مربوطات حوزۀ سوم امنیتی در غرب شهر کابل می‌گوید: «هیچ‌گونه اقدام عملی در این راستا گرفته نمی‌شود تا زمانی‌که حکومت به کمک مردم گام نگذارد و دست خود را به مردم دراز نکند و این امنیت، امنیت خودی قرار نگیرد من باور دارم که از این حکومت فعلی ما چیزی را به دست آورده نمی‌توانیم.»زهره نوروزی، دیگر عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید: «بارها و بارها از همین تریبون بر دولت و نهادهای امنیتی ما یادآور شدیم که بیاورید پلان و طرح‌های امنیتی را به خاطر دفع چنین حملاتی. اگر پلان ندارید و اگر طرح ندارید برای دفع چنین حوادث، بگذارید مردم خودشان تطبیق امنیت کنند.»

احمدجاوید جیحون، معاون اول مجلس نمانیده‌گان که ریاست نشست امروز را به عهده داشت از حکومت می‌خواهد که یک طرح امنیتی جدی را برای تأمین امنیت در غرب شهر کابل روی دست گیرد. «در رابطه به افزایش خشونت‌ها در غرب کابل ولسی جرگه از حکومت می‌خواهد تا طرح امنیتی غرب کابل را جدی گرفته و از نتایج اقدامات خویش مردم و نماینده‌گان مردم را در جریان قرار دهند.»

گفتنی‌ست که پس حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شده سه هفته پیش در برابر مکتب سیدالشهداء در دشت‌برچی، شام گذشته در نتیجۀ دو انفجار جداگانۀ پی‌هم ماین در مربوطات حوزۀ سوم امنیتی در غرب شهر کابل، که دو عراده موتر لینی نوع کاستر راهدف قرار داد، ۱۰ تن کشته و ۱۲ زخمی شده‌اند.

تمامی قربانیان این انفجارها غیرنظامی هستند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

حمله بر مکتب سیدالشهداء حدود ۹۰ کشته و بیش از ۲۴۰ زخمی برجاگذاشت. بیشتر قربانیان این رویداد دانش‌آموزان دختر بودند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: